Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН
Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН
Україна піднялася на 29 позицій у рейтингу індексу електронної участі ООН і посідає 46 місце. У 2022 році Україна планує увійти до топ-20 країн рейтингу. Про це повідомила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська на Ukraine Reform Conference.
«Сьогодні Україна посідає 46 місце зі 193 країн світу — учасниць рейтингу. Лідерами цього рейтингу є Естонія, Південна Корея, США, Японія та Нова Зеландія», — розповіла вона.
Для цього Мінцифри готує до запуску онлайн-платформу «ВзаємоДія» за підтримки програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа.
«Громадяни отримають доступ до таких сервісів: е-звернення та запити на публічну інформацію, е-консультації з громадськістю, е-петиції до Кабміну, е-конкурси проєктів та програм інститутів громадянського суспільства, е-вибори членів громадських рад при органах виконавчої влади, а також конкурси проєктів Всеукраїнського громадського бюджету», — уточнили в міністерстві та зазначили, що перші сервіси очікуються до кінця 2020 року.
Задля покращення позиції в рейтингу Мінцифри запровадить інтернет-голосування на виборах та референдумі, зокрема, і-voting на президентських виборах 2024 року.
Наразі триває робота над розробкою нормативної бази та опрацьовуються пропозиції щодо цифровізації процесу референдуму, а саме е-збору підписів та е-голосування.
Рейтинг електронної участі ООН вимірює електронну участь відповідно до трирівневої моделі: використання інтерактивних послуг для надання інформації урядами громадянам, взаємодія та консультації з громадянами та участь громадян в процесах ухвалення державних рішень.
Нагадаємо, Україна піднялась на дві сходинки і посіла 45 місце в глобальному рейтингу інновацій, який опублікувала Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO).
Цього року до рейтингу потрапила 131 країна. Україна зайняла 45 місце з оцінкою 36,32. Вона знаходиться між Таїландом (36,68) і Румунією (35,95). Росія йде на 47 місці (35,63), а Польща — на 38 (39,95).
Фото: Pixabay