Мінцифри запустить онлайн-платформу електронної демократії

Мінцифри запустить онлайн-платформу електронної демократії

16:37,
12 Січня 2021
1059

Мінцифри запустить онлайн-платформу електронної демократії

16:37,
12 Січня 2021
1059
Мінцифри запустить онлайн-платформу електронної демократії
Мінцифри запустить онлайн-платформу електронної демократії
Автори:
Перші сервіси стануть доступними вже навесні.

Команда Мінцифри спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів та Фондом Східна Європа запустили національну платформу е-демократії ВзаємоДія. Про це повідомляється на сайті міністерства. 

«Це  онлайн-майданчик, де українці зможуть вільно комунікувати з держорганами та долучатися до ухвалення рішень. Платформа стане корисною проактивним громадянам, державним службовцям, інститутам громадянського суспільства та представникам ЗМІ. Платформа створюється в рамках реалізації міжнародної Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд”», - стверджують у Мінцифри.

На онлайн-платформі будуть доступними такі сервіси, як:

e-звернення та е-запити — подання звернень та запитів на інформацію онлайн, відстежування статусу їх розгляду та отримання відповіді в особистому кабінеті;

е-консультації — можливість подавати пропозиції щодо різних питань державної політики, залишати коментарі до проєктів нормативно-правових актів, а також вносити пропозиції щодо їх змісту;

е-петиції — можливість ініціювати або підтримати вже подану до Кабінету Міністрів України петицію, відстежувати статус її розгляду та гарантовано отримати відповідь;

е-конкурси — участь у відборі проєктів інститутів громадянського суспільства, яким надаватимуть фінансову підтримку, а також відстеження їхньої реалізації;

е-голосування — обрання складу громадської ради при органі виконавчої влади;

е-експертиза — подання запитів на проведення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади та отримання доступу до її матеріалів;

е-опитування — можливість брати участь в опитуваннях під час розробки та ухвалення державних рішень; 

доступ до урядової інформації — актуальні контакти органів виконавчої влади, публічні звіти топ-чиновників.

«Мінцифра прагне створити зручні онлайн-інструменти для співпраці людей та держави, а також підвищити рівень довіри українців до державних органів. Платформа ВзаємоДія — складова Ініціативи «Партнерство "Відкритий Уряд”» та єдиний майданчик, що надасть можливість долучитися до обговорення державних рішень», - заявила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.  

Перші сервіси стануть доступними вже навесні. Мінцифра буде поступово розширювати функціонал сервісів та підключити до платформи якомога більше центральних та місцевих органів виконавчої влади. 

В експертному аналізі технічних вимог онлайн-платформи взяли участь представники Уряду, громадськості та міжнародні організації. Приєдналися до розробки ВзаємоДії також Верховна Рада України та інші партнери. Проєкт запустили за підтримки Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову про запуск експериментального проєкту електронної прописки, яким займатиметься Міністерство цифрової трансформації. 

Фото: Мінцифри

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду