У проєкті «Як не стати овочем» представили добірку якісних українських ютуб-каналів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У проєкті «Як не стати овочем» представили добірку якісних українських ютуб-каналів
Авторка проєкту з розвитку інфомедіагігієни «Як не стати овочем» Оксана Мороз представила добірку рекомендованих українських якісних ютуб-каналів різного тематичного спрямування: від історії та протидії дезінформації до власне медійних та культурологічних. У такий спосіб вона апелює до тих українських користувачів відеоплатформи, які через непоінформованість інертно продовжують дивитися російські ютуб-канали. Про це йдеться в новому випуску «Що подивитись?..» на ютуб-каналі «Як не стати овочем».
«"Дивлюся Дудя, бо у нас інтерв’ю такого рівня немає".. "Ну подобаються мені російські коміки. А що, хіба в нас є альтернатива?", — схожі аргументи на захист російського контенту можна було почути ще два роки тому. Нас роками наповнювали російськими і радянськими продуктами, натомість розвиток українського блокували і робили його немодним. Звісно, і сьогодні є відсоток українців, які досі споживають російський контент. Навіть за кілька кривавих воєнних років неможливо докорінно змінити ситуацію, тим більше, що з російським і радянським пов’язані молоді роки і ностальгія за ними, — розповіла Оксана Мороз. — Це важко подолати. Проте від того, зробимо ми це чи ні, залежить наше майбутнє і майбутнє країни. Тому в цьому відео пропонуємо суб’єктивний гайд, як наповнити і навіть переповнити себе якісним українським контентом».
Для покращення знання та розуміння української історії Оксана Мороз порадила онлайн-лекції Тімоті Снайдера та ютуб-виступи Сергія Плохія, далі ж низку ютуб-проєктів: «Історія без міфів» — за посиланням @IstoriyaBezMifiv; «10 запитань історику» — @10questions_ua; «WAS: Популярна історія» — @WAS_UA; «Реальна історія» — @realnaistoriya; канал історика Олександра Алфьорова — @OleksandrAlforov.
До добірки каналів, що розвивають інформаційну гігієну, працюють у напрямку протидії дезінформації та допомагають зрозуміти, що насправді відбувається в інфопросторі, авторка проєкту «Як не стати овочем» зарахувала: канал «Ragulivna» — @Ragulivna, канал Андрія Шараєвського — @Sharaievskyi, Tokar.ua — @Tokarua, канал Яреми Духа — @yaremadukh, «Жовті кеди» з Юлією Бориско — @ZhovtiKedy, канал медіа «Ґрунт» — @grntmedia.
Оксана Мороз представила добірку медійних ютуб-каналів, що пропонують якісну публіцистику, яка генерує ідеї і транслює важливі сенси: «Ремовська інтерв'ю» — на @SuspilneNews, «Бабель» — @BabelUa, «Українська правда» — @pravda_com_ua, Liga.net — @liga_net, канал Олега Саакяна — @oleh_saakian, канал «MokRec» — @MokRec.
- Читайте також: Кремлівський ютуб в українському інформаційному тилу
Для того, щоб відкрити для себе масштаб виявів української культури, авторка «Як не стати овочем» порекомендувала: ютуб-канал «Першого» — @PershyjTV, канал «Суспільне Культура» — @SuspilneKultura, Ukraїner — @ukrainernet & @UkrainerQ, «Центр дослідження мордоRU» — @mordorcenter , «Культуртригер» — @kulturtrigger, «Шалені авторки» — @shaleniavtorky, «Читанка» — @mychytanka , «Вовчиці» від проєкту «Палає» — @palaye.
В огляді представлені також два канали розважального характеру: «Сонях» — @DariaSunflower та «Бритва екстрасенсів» — @BrytvaEkstrasensiv.
Оксана Мороз пообіцяла продовжити огляд українських ютуб-каналів у наступних випусках проєкту «Як не стати овочем» — @inforules-ua.
Фото: відеоблог «Що подивитись?..» / ютуб-канал «Як не стати овочем»