У Канаді шкільні ради подали до суду на платформи соцмереж за негативний вплив на дітей
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Канаді шкільні ради подали до суду на платформи соцмереж за негативний вплив на дітей
У Канаді чотири найбільші шкільні ради в провінції Онтаріо подали позов проти компаній TikTok, Meta і SnapChat за зумисний негативний вплив соціальних мереж на розвиток дітей та вимагають відшкодування у 4,5 млрд канадських доларів, що в еквіваленті становить близько 3,4 млрд доларів США. Про це повідомив канадський суспільний мовник CBC News.
Судовий позов спільно подали чотири шкільні ради Торонто й Оттави, які хочуть отримати відшкодування від компаній Meta Platforms Inc., Snap Inc. та ByteDance Ltd., яким належать фейсбук, інстаграм, снепчат і тікток відповідно.
Позивачі стверджують, що ці компанії навмисно створили продукти, які викликають у дітей залежність, і рекламували їх саме серед неповнолітньої аудиторії.
За словами представників залучених шкільних рад, їхніх учнів спіткала «ментальна криза, а також кризи уваги й навчання» через «затяте й нестримне використання соціальних медіа». Вони також стверджують, що соцмережі сприяють кібербулінгу, дезінформації й мові ненависті та відіграють роль у збільшенні випадків фізичного насильства у школах.
Щоб відреагувати на ці виклики, шкільні ради мусили залучати додаткові кошти, що призвело їх до скрутної фінансової ситуації. «Шкільні ради закликають гігантів соціальних медіа "відшкодувати" кошти системі освіти та змінити дизайн їх продукції, щоб убезпечити дітей», — ідеться в повідомленні СВС News.
Видання нагадало, що у США сотні шкільних рад та кілька штатів подали схожі судові позови, у Канаді ж цей випадок — перший.
Додамо, нещодавно уряд Джастіна Трюдо представив на розгляд парламенту Канади законопроєкт, спрямований на боротьбу зі зловживаннями в інтернеті. Закон вимагатиме від платформ соціальних медіа відстежувати шкідливий контент і реагувати на нього. Очікується, що це вплине на такі компанії, як TikTok Inc., X Corp., Meta Platforms Inc. і YouTube Alphabet Inc.
У законопроєкті перераховано сім категорій шкідливого контенту, який адміністратори повинні будуть видаляти, зокрема йдеться про залякування, знущання над дітьми, їх сексуальне переслідування, підбурювання до екстремізму, насильства чи ненависті та використання дипфейків у зловмисних цілях тощо.
Фото: ілюстративне / Getty Images