TikTok заблокує доступ до «фільтрів краси» підліткам через загрозу заниження їхньої самооцінки
TikTok заблокує доступ до «фільтрів краси» підліткам через загрозу заниження їхньої самооцінки
Платформа TikTok заблокує підліткам доступ до використання «фільтрів краси». Також у компанії планують посилити контроль за обмеженням реєстрації для користувачів віком до 13 років. Про це повідомляє The Guardian.
Видання пише, що таке рішення було ухвалено на тлі занепокоєння тим, що застосунок викликає зростання тривожності та зниження самооцінки в дітей — це з’ясувалося під час обговорень на форумі безпеки в європейській штаб-квартирі TikTok у Дубліні (Ірландія).
Обмеження стосуватимуться фільтрів, які змінюють риси дітей так, як цього не змогла б зробити косметика. Йдеться, зокрема, про фільтр «Сміливий гламур» (Bold Glamour), за допомогою якого в застосунку можна не лише побачити себе з макіяжем, але й з частково зміненою формою обличчя — наприклад, зі збільшеними губами та підтягнутими бровами.
Раніше використання підлітками цих фільтрів викликало занепокоєння через те, що віртуальна зміна зовнішності може змусити їх негативно ставитися до власної зовнішності в реальності. Нова політика TikTok при цьому не вплине на можливість і надалі користуватися комічними фільтрами, за допомогою яких на обличчі можна побачити заячі вуха чи собачі носи.
TikTok також оголосив, що посилює заходи для блокування доступу до платформи для користувачів віком до 13 років. З цією метою в компанії планують до кінця 2024 року запустити випробування нових автоматизованих систем, які виявлятимуть порушення вікових обмежень.
Крім того, в компанії повідомили, що щокварталу видаляються 20 млн облікових записів дітей з усього світу. Інколи під блокування помилково потрапляють і дорослі користувачі — в такому випадку TikTok радить оскаржувати рішення та відновлювати доступ до акаунту.
За словами керівниці TikTok з питань безпеки дітей Хлої Сеттер, подібні заходи можуть дратувати підлітків, але компанія насамперед ставить у пріоритет їхню безпеку.
Нагадаємо, на початку листопада сім французьких сімей подали позов проти платформи соцмереж TikTok зі звинуваченням у тому, що їхні діти-підлітки потрапили під вплив шкідливого контенту і двоє з них скоїли самогубство у віці 15 років.
Фото: Getty Images