Українські медіа можуть поскаржитися на блокування в тіктоці
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Українські медіа можуть поскаржитися на блокування в тіктоці
Міжнародна організація Global Forum for Media Development наприкінці листопада запустила спеціалізовану платформу Tech and Journalism Crisis and Emergency Mechanism, де українські медіа можуть оскаржити обмеження в соцмережах. Механізм скарг, який спершу запустили для соцмереж компанії Meta, у грудні поширили і на відеоплатформу «TікТок». Про це повідомила пресслужба Львівського медіафоруму, який координує роботу T&JM з українського боку.
Механізмом можуть користуватись медіа, якщо їхню сторінку:
- видалили, заблокували або обмежили доступ до неї;
- позначили хибним попередженням;
- відправили у «тіньовий бан»;
- безпідставно вилучили публікацію тощо.
Щоб скористатися механізмом, необхідно заповнити форму за посиланням. Адміністратор T&JM запропонує доступний варіант вирішення проблеми або передасть справу модераторам соцмережі для швидкого розгляду.
«Платформа не гарантує, що проблема буде розв’язана на користь медіа. Однак це додатковий шанс донести до адміністрації TіkТоk запити, які часто залишаються без відповіді», — зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, для формування списку медіа, чиї запити надсилатимуть платформі без додаткової верифікації, GFMD і Львівський медіафорум ініціювали створення коаліції українських громадських організацій, які мають експертизу у сфері медіа. До неї ввійшли Львівський медіафорум, Центр демократії та верховного права (ЦЕДEM), Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Громадянська мережа «Опора», StopFake, Лабораторія цифрової безпеки, Фонд розвитку ЗМІ, «Інтерньюз Україна».
Як розповів MediaSapiens креативний директор ГО «Львівський медіафорум» Отар Довженко, отримавши запит від медіа, GFMD перевіряє, чи це медіа є у списку верифікованих — тих, чиї запити слід відправляти відразу. Якщо у списку такого медіа немає, іноземні колеги питатимуть представників української коаліції, чи варто допомагати цьому медіа. Завдяки цій процедурі механізмом не зможуть скористатися сайти-сміттярки, російські пропагандисти і їм подібні. Завдання коаліції — адмініструвати список, вносячи в нього всіх гідних і перевіряючи, чи не потрапили туди випадково токсичні медіа.
Фото: LMF