Фейсбук видалить вкладку «Новини» для користувачів у Великій Британії, Німеччині та Франції
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фейсбук видалить вкладку «Новини» для користувачів у Великій Британії, Німеччині та Франції
Корпорація Meta Platforms заявила, що видалить спеціальну вкладку «Новини» у фейсбуці у грудні для користувачів у Великій Британії, Франції та Німеччині. При цьому компанія стверджує, що люди не відвідують платформу виключно задля перегляду новин та політичного контенту, тому ця зміна вплине на обмежену кількість користувачів.
Meta заявила, що хоч вкладку «Новини» ліквідують, новинні видання все одно зможуть оприлюднювати публікації та новини на своїх сторінках у соцмережі.
У пресрелізі корпорації зазначено, що люди відвідують фейсбук, «щоб спілкуватися з людьми та відкривати для себе нові можливості, захоплення та інтереси», а новини становлять не більше 3% у стрічках користувачів у згадуваних державах.
«Низький трафік на вкладку новин показує, що переважна більшість людей не відчують змін», — зазначили в корпорації.
Незважаючи на ці запевнення Meta, звіт британського новинного видання Reach PLC показав, що у фейсбуці відбулося зменшення трафіку рефералів до ЗМІ. Цифрові доходи медіа у Великій Британії впали на 14,5% у першому кварталі 2023 року, і Reach стверджував, що першопричина полягає в «останніх змінах у тому, як «Фейсбук» подає новини, що призвело до зменшення трафіку за посиланням у всьому секторі».
Хоча Meta заявила, що медійний контент і далі з’являтиметься у фейсбуці у Великій Британії, Німеччині та Франції, водночас корпорація не має наміру укладати нові угоди з місцевими видавцями новин. У пресрелізі зазначено, що корпорація продовжуватиме виконувати існуючі угоди з видавцями у згадуваних державах, «доки не закінчиться термін їх дії», і ця зміна «не впливає на наше зобов’язання надавати людям надійну інформацію на наших платформах».
Нагадаємо, у червні Meta заблокувала новинний контент у фейсбуці в Канаді, реагуючи на ухвалення закону, який зобов’язує технологічні компанії платити новинним виданням за їхній контент. Посилений запит канадців на новини у період масових лісових пожеж та заклики прем’єр-міністра Джастіна Трюдо відновити подачу новин у складний період не вплинули на позицію компанії.
Фото: Facebook / Getty Images