YouTube видалив понад 70 000 відео та 9000 каналів, пов’язаних з війною в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
YouTube видалив понад 70 000 відео та 9000 каналів, пов’язаних з війною в Україні
Відеоплатформа YouTube видалила понад 70 000 відео та 9 000 каналів, пов’язаних з війною в Україні, через порушення правил щодо вмісту. Про це пише The Guardian з посиланням на директора з продуктів YouTube Ніла Мохана.
Після 24 лютого 2022-го YouTube видалив, серед іншого, канали кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова, канали, пов’язані з міністерствами оборони та закордонних справ Росії. Також було тимчасово призупинено завантаження відео, де війна називалася «визвольною місією».
«У нас є політика щодо серйозних насильницьких подій, і це стосується таких речей, як заперечення великих насильницьких подій: усього – від Голокосту до Сенді Гука. І, звісно, те, що відбувається в Україні, – це велика насильницька подія. І тому ми використали цю політику, щоб вжити безпрецедентних дій», – зазначив Мохан.
Він додав, що лише в Україні новинний контент YouTube про війну набрав понад 40 мільйонів переглядів.
«Перша і, мабуть, найголовніша відповідальність — переконатися, що люди, які шукають інформацію про цю подію, можуть отримати точну, високоякісну та достовірну інформацію на YouTube. Споживання авторитетних каналів на нашій платформі значно зросло, звісно, в Україні, але й у країнах, що оточують Україну, у Польщі, а також у самій Росії», — сказав представник компанії.
YouTube не надав розбивку по видаленому контенту та каналам, але Мохан сказав, що більшість із них просували наративи Кремля щодо вторгнення в Україну.
«У мене немає конкретних цифр, але багато з них — це наративи, які надходять від російського уряду або російських діячів від імені російського уряду», — сказав він.
YouTube також у всьому світі заборонив канали, пов’язані з російськими державними ЗМІ, зокрема Russia Today і Sputnik.
Нагадаємо, YouTube вимкнув усі функції монетизації для користувачів у Росії. Блогери та медіакомпанії, які заробляли на інтегрованій рекламі в YouTube, втрачатимуть близько 100 мільйонів доларів щомісяця через це рішення.
Ілюстрація: unsplash