Facebook забанила свого користувача за розробку розширення, яке очищує новинну стрічку

Facebook забанила свого користувача за розробку розширення, яке очищує новинну стрічку

13:00,
9 Жовтня 2021
2314

Facebook забанила свого користувача за розробку розширення, яке очищує новинну стрічку

13:00,
9 Жовтня 2021
2314
Facebook забанила свого користувача за розробку розширення, яке очищує новинну стрічку
Facebook забанила свого користувача за розробку розширення, яке очищує новинну стрічку
Також Facebook домоглася видалення розширення з Chrome Store.

Користувач Facebook Луі Барклай розробив браузерне розширення Unfollow Everything («Відписатися від усього»), за допомогою якого одним кліком можна було очистити новинну стрічку в соцмережі. 

У 2020 році він опублікував інструмент для завантаження у Chrome Store, після чого Facebook затребувала відімкнути розширення, а самого Барклая назавжди заблокувала. Він розповів про це виданню Slate Magazine.

Барклай вважає, що розширення загрожувало прибутку компанії, оскільки від проведеного у фейсбуці часу залежить кількість переглядів та кліків на рекламу, на чому й стоїть фейсбук в плані заробітку. За його словами, саме новинна стрічка змушує користувачів/ок годинами гортати соцмережу, а її очищення «повертає відчуття контролю над своїм життям».

Вперше, коли Барклай намагався відписатися від всього зайвого, він витратив на це години свого часу. Після цього він і вирішив придумати спосіб оптимізувати процес відписувань. Після публікації свого розширення, Барклай почав отримувати багато вдячних відгуків. Unfollow Everything зацікавила й вчених в університеті Невшатель у Швейцарії. Там йому запропонували співпрацю у вивченні впливу соцмереж на життя людини. 

Натомість Facebook надіслав йому листа з вимогою видалити розширення з відкритого доступу й більше ніколи не розробляти нічого пов’язаного з сервісами компанії. Баркалай не наважився подати позов проти компанії й видалив застосунок. Попри те компанія все одно заблокувала його фейсбук- та інстаграм-акаунти. 

«Якщо вам цікаво, то ось як виглядає вкрай агресивний лист від Facebook про припинення протиправних дій. Мені найбільше подобається вимога надати їм список кожного домену, яким я володію. Ем, а навіщо?», – написав він у твіті.

«Поведінка Facebook не просто антиконкурентне, воно антиспоживацьке. Нас привчають до платформ, які стають необхідними, а потім позбавлять законного вибору, як саме нам їх використовувати. І не тільки видаленням інструментів на зразок Unfollow Everything, а й через маніпулятивний дизайн та функціонал», – сказав він. 

Нагадаємо, що на цьому тижні Facebook пережив два збої своїх соцмереж. Перший стався 4 жовтня і від напливу аудиторії проблеми відчули й інші мережеві платформи. Це був наймасштабніший збій, який тривав кілька годин: лежали Instagram та WhatsApp. Twitter TikTok жартували, мовляв, всі йдіть до нас, але і вони через деякий час почали не справлятися з навантаженням.

Другий збій стався 8 жовтня і він був не таким масштабним. Компанія наразі не повідомила про його причини. 

Фото: Flickr

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду