Росіян почали звільняти з роботи за куріння

00:00,
9 Квітня 2012
396

Росіян почали звільняти з роботи за куріння

00:00,
9 Квітня 2012
396
Росіян почали звільняти з роботи за куріння
У деяких російських компаніях ввели в практику звільнення співробітників за куріння. З юридичної точки зору це цілком законно. 

Звільняти курців готові лише 7% роботодавців з тисячі опитаних минулого тижня фахівцями дослідницького центру Superjob.ru. Не збираються звільняти три чверті (74%) респондентів, 13% вагалися з відповіддю, а 6% сказали, що в їхній компанії курців навіть немає.

При цьому тільки 24% опитаних роботодавців надають своїм співробітникам спеціально обладнані кімнати для куріння, 1% – дозволяють курити на робочому місці, 1% – в туалетах, а 61% – на вулиці перед входом в робоче приміщення.

«Звичайно, звільнення людини тільки за те, що вона курить, – якась дискримінація…», – каже гендиректор NS Consulting Дмитро Кофанов. Але, за його словами, якщо в компанії є положення про заборону куріння на робочому місці, співробітник, виходячи покурити, порушує трудову дисципліну. Посилаючись на Трудовий кодекс, Кофанов нагадує, що після попередження і догани роботодавець має право розірвати трудовий договір з таким працівником.

Нещодавно такі ініціативи підтримав і головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко.

Адміністрація Челябінського трубопрокатного заводу (ЧТПЗ) почала боротися з курінням ще кілька років тому. У 2010 році в двох нових цехах куріння було заборонено. Під час прийому на роботу дана умова обмовлялося з кожним кандидатом. Незабаром внутрішня статистика підприємства показала, що в таких цехах люди брали лікарняний на 28,6% рідше, ніж в тих, де не було введено жорстку заборону.

Але серед півтори тисячі нових співробітників порушники трудової дисципліни все ж знайшлися. За перші кілька місяців з двох цехів було звільнено за куріння 12 осіб. Їх портрети вивісили в цехах на спеціальній «дошці ганьби».

Як писав російський інтернет-ресурс Дни.Ру, нещодавно в черговий раз було відкладено термін надходження на розгляд уряду антитютюнового законопроекту, що обіцяє стати самим жорстким в історії країни. Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку Росії попросило зрушити термін здачі до 18 травня, вже втретє. Однією з причин стали розбіжності щодо проекту МОЗ з низкою інших відомств.

Джерело: Дни.ru

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ocy.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду