Британська бібліотека оцифрує 40 млн газетних сторінок

00:00,
2 Червня 2011
1071

Британська бібліотека оцифрує 40 млн газетних сторінок

00:00,
2 Червня 2011
1071
Британська бібліотека оцифрує 40 млн газетних сторінок
  Перебрала естафету в Google.

Британська бібліотека планує перевести в цифровий вигляд та викласти в онлайновий доступ архів з 40 млн. газетних сторінок, повідомляє часопис The Guardian. Вся її колекція налічує 750 млн сторінок. 500 тисяч газетних сторінок вже оцифровано, а вже до кінця літа співробітники бібліотеки  намагатимуться створити цифровий архів  з 1,5 млн сторінок, який буде доступний он-лайн та доповнений системою пошуку.  До кінця наступного року є плани  викласти 4 млн. сторінок газет переважно ХІХ століття у вільний доступ. Для цього потрібно щодня завантажувати по 8 тисяч нових файлів.

 

Фахівці вважають, що архів буде цікавий історикам та науковцям та компаніям, які проводять генеалогічні дослідження та відстежують родовід британських родин, тому саме вони виступають партнерами цього проекту.  

 

Головною проблемою оцифрування архіву залишається питання прав власності, через яке бібліотека не має змогу викласти в мережу газети ХХ століття. Перемовини з власниками прав на видання цих матеріалів тривають. У 2010, коли бібліотека  започатковувала проект, його піддав  критиці голова News Corp медіа-магнат Руперт  Мердок.  За його словами, такі проекти «його дуже засмучують», адже через них втрачають гроші комерційні структури.  

 

Нагадаємо, що минулого тижня компанія Google відмовилася від планів оцифрування американських газет для свого Google News Archives, яким вона займалася з 2006 року разом з New York Times та Washington Post.  Проте оцифровані Google сотні тисяч газетних сторінок за період 200 років залишатимуться у вільному доступі.   

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду