Ляшко: У «новинах» маніпулюють статистикою, щоб довести нібито недієвість COVID-вакцинації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ляшко: У «новинах» маніпулюють статистикою, щоб довести нібито недієвість COVID-вакцинації
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 8 листопада повідомив, що в «новинах» маніпулюють статистикою для дискредитації вакцинації проти коронавірусної хвороби.
«Статистикою не соромляться свідомо маніпулювати. На жаль, цим користуються експерти для привернення уваги, політики – для досягнення своїх політичних цілей, а також для систематичної дискредитації кампанії з вакцинації», – сказав міністр.
За його словами, для дискредитації використовують цифри та посилання на джерела про те, що країни з понад 80% вакцинованого населення мають хвилі захворюваності страшніші за ті, що сталися до вакцинації. «У таких "новинах" часто не говорять непомітні "але", які насправді відрізняють справжню аналітику від маніпуляцій. Найчастіше з метою підміни понять порівнюють непорівнюване, ігнорують природні процеси розвитку епідемії, вимірюють все в абсолютних цифрах або в надто короткі проміжки часу, вириваючи з контексту окремі цифри», — розповів Ляшко.
Він уточнив, що одну з популярних маніпуляцій поширюють, як припущення, що вакцинація не діє, тому в Україні начебто висока смертність.
«Наведу кілька прикладів. Велика Британія при майже такій же кількості нових випадків зменшила показники летальності вдесятеро, піднявши рівень охоплення вакцинацією до 67%. Бельгія, попри трикратне зростання кількості випадків, пов’язане в тому числі з послабленням протиепідемічних заходів, має наразі найнижчий відсоток летальних випадків в Європі. І знову ж таки, цього вдалося досягти завдяки великому відсотку вакцинації. Загалом завдяки вакцинації країни Європи, що охопили щепленнями понад половину власного населення, в середньому зменшили кількість летальних випадків більш як втричі, а значна частина з них – у 8-10 разів. І в Україні завдяки вакцинації вже вдалось зберегти життя понад 5,5 тис. осіб», – сказав Ляшко.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України розмістило роз’яснення, в якому наполягає, що вимога перевірки сертифікату про вакцинацію не порушує права громадян, оскільки такий документ не захищений медичною таємницею. У відомстві наполягають, що перевірки сертифікатів про вакцинацію законні, оскільки до медичної таємниці належать тільки відомості про діагноз або про звернення до лікаря.
Фото: фейсбук-сторінка Віктора Ляшка