Facebook і YouTube заблокували конспіролога, який поширює фейки та пов'язує коронавірус з 5G
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Facebook і YouTube заблокували конспіролога, який поширює фейки та пов'язує коронавірус з 5G
YouTube видалила аккаунт відомого конспіролога Девіда Айка через поширення фейків про коронавірус. Про це повідомляє The Guardian.
«У YouTube є чіткі правила, що забороняють будь-який контент, який оскаржує існування і передачу COVID-19 відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я та Національної служби охорони здоров'я. У зв'язку з постійним порушенням цих правил ми заблокували доступ до каналу Девіда Айка на YouTube», - йдеться в офіційному коментарі YouTube.
Айк, зокрема, розповсюджував фейкову інформацію про те, що коронавірус може поширюватися через вишки 5G. Через це у Великій Британії невідомі навіть підпалювали такі вишки, про що писав MediaSapiens раніше. Крім того, він стверджує, що карантин - це «спосіб залишити людей без засобів до існування і зробити їх залежними від держави».
Окрім YouTube, на контент від Айка відреагували і у Facebook. 1 травня сторінку Айка на платформі було видалено «за неодноразове порушення політики щодо шкідливої дезінформації». У відповідь на це Айк назвав соцмережу «фашистською» й виставив в Twitter фотографію Марка Цукерберга з підписом: «Маленький хлопчик на побігеньках у глобальної тиранії», зазначає The Guardian.
Заблокувати Айка закликали відомі лікарі та фахівці Центру протидії цифровій ненависті (CCDH) у Великій Британії. За їхніми даними, відео про фейкові теорії Айка про коронавірус переглянули понад 30 млн разів.
68-річний Девід Айк раніше був відомим спортивним коментатором каналу BBC й одним з чотирьох спікерів британської Партії зелених, з якої його пізніше виключили, передає Liga Tech.
Він також є автором двох десятків книг, де, зокрема, розвиває теорію про «рептилоїдів», які «таємно керують людством та тримають його в страху та під своїм контролем». Деякі теорії Айка близькі до ультраправих, але він заперечує цей зв'язок.
Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про писав про 7 способів уникнути фейків під час пандемії коронавірусу.
Також немало ЗМІ поширили фейк про «першу смерть від нового хантавірусу» в Китаї.
Фото: theguardian.com