Як убезпечити комп’ютер від вірусу із флешки — поради Держспецзв’язку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Як убезпечити комп’ютер від вірусу із флешки — поради Держспецзв’язку
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляє, що «підхопити» вірус із носія автоматично, тобто відразу після того, як флешка вставлена в слот комп’ютера, малоймовірно. Зараження відбувається, коли користувач відкриває шкідливий файл. Тому ніколи не треба відкривати невідомі файли.
Безпечність USB-накопичувача можна спробувати оцінити візуально. Ось кілька ознак, які можуть свідчити, що флешка заражена:
- поява файлів із назвою autorun;
- файли зникли або набули вигляду ярликів;
- поява невідомих файлів із розширенням .tmp;
- флешка взагалі не відкривається;
- при роботі з флешкою виникають збої тощо.
Ці заходи не дають стовідсоткову гарантію, що флешка не містить вірусу. Отже, щоб убезпечити комп'ютер, завжди перед відкриттям треба сканувати носії за допомогою програм-антивірусів.
Окремо Держспецзв’язку наголошує, що особливу небезпеку становлять знайдені флешки. Кіберзлочинці підкидають знімні носії зі шкідливим програмним забезпеченням з метою викрадення особистих даних або проникнення в мережу організації.
Раніше «MediaSapiens» розповідав, як запобігти втраті даних, якщо ви таки відкрили заражений вірусом лист, як зрозуміти, що гаджет зламано, а також як перевірити безпечність вебсайту.
Фото: Karolina Grabowska/ Рexels