Як запобігти втраті даних, якщо відкрив лист з вірусом: поради Держспецзв’язку
Як запобігти втраті даних, якщо відкрив лист з вірусом: поради Держспецзв’язку
Відкриття посилання з вірусом не означає, що всі збережені файли на комп’ютері будуть обов’язково втрачені. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Подальші дії користувача залежать від того, яке програмне забезпечення встановлено на його чи її комп’ютері. Операційна система Windows 10 або 11 має вбудовану антивірусну програму «Антивірус Microsoft Defender». Вона постійно сканує системи на наявність загроз, а також автоматично встановлює необхідні для безпечного користування пристроєм оновлення. Тож при виявленні шкідливого файлу служба безпеки Windows надішле попередження.
«Можна користуватися й іншими програмами-антивірусами. Проте потрібно мати на увазі: у разі встановлення на комп’ютер стороннього антивірусу “Антивірус для Microsoft Defender” вимикається автоматично», — наголошує Держспецзв’язку.
Послідовність дій у разі відкриття підозрілого файлу має бути наступною:
- Запустіть антивірус та здійсніть перевірку комп’ютера на наявність загроз. Якщо на комп’ютері не встановлений антивірус, можна скористатися утилітами – допоміжними програмами для одноразової перевірки пристрою на віруси.
- Видаліть заражений файл чи програму з карантину, куди її перемістить антивірус.
- Очистить кошик перед перезавантаженням комп'ютера.
- Якщо не вдалося видалити вірус на комп'ютері, перевстановіть операційну систему чи поверніть пристрій до заводських налаштувань.
- Перевірте на наявність загроз інші комп’ютери, якщо ваш пристрій під’єднаний до мережі (домашньої або робочої).
Раніше «Media Sapiens» розповідав, як перевірити безпечність вебсайту та як зрозуміти, що гаджет зламано.
Фото: Oyster Haus/ Рexels