Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на кібербезпеку США

Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на кібербезпеку США

12:55,
27 Серпня 2021
2225

Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на кібербезпеку США

12:55,
27 Серпня 2021
2225
Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на кібербезпеку США
Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на кібербезпеку США
Автори:
Про рішення стало відомо після зустрічі техногігантів з президентом США Джо Байденом.

Компанії Google і Microsoft планують витратити 30 мільярдів доларів на посилання кібербезпеки США. Про це повідомляє CNBC.  

Про рішення стало відомо після зустрічі техногігантів з президентом США Джо Байденом, яка відбулася на тлі кібератак, у тому числі проти урядового підрядника програмного забезпечення SolarWinds та нафтопроводу Colonial Pipeline.

Google заявив, що протягом п’яти років інвестуватиме понад 10 мільярдів доларів США для посилення кібербезпеки. Їх використають для зміцнення ланцюжка поставок програмного забезпечення та гарантування безпеки відкритого вихідного коду. Компанія також пообіцяла навчити 100 тисяч американців підтримці ІТ та аналітиці даних за допомогою програми Career Certificate.

Microsoft виділить 20 мільярдів доларів протягом п'яти років на розробку більш ефективних інструментів безпеки. 150 мільйонів доларів компанія інвестує, щоб допомогти державним установам модернізувати свої системи безпеки та розширити партнерські відносини щодо навчання кібербезпеці.

Apple створить програму, спрямовану на підвищенню безпеки в ланцюжках поставок в їх технологіях, яка включатиме роботу з постачальниками по впровадженню багатофакторної аутентифікації і тренінгів з безпеки.

IBM протягом трьох років навчатиме понад 150 тисяч людей навичкам кібербезпеки. Amazon Web Services планує надати власникам облікових записів безкоштовні багатофакторні пристрої автентифікації для кращої безпеки їх даних, також планує запропонувати організаціям та приватним особам тренінги безпеки. Компанія з фінансових послуг TIAA також ініціює навчання кібербезпеки для працівників.

Нагадаємо, у липні 2021 року президент США Джо Байден попередив, якщо Сполучені Штати опиняться у «справжній війні» з «великою державою», це може бути результатом значної кібератаки на США. Він також підписав меморандум про національну безпеку, започаткувавши нову державно-приватну ініціативу, яка створює «контроль ефективності» для кібербезпеки в найбільш важливих американських компаніях, включаючи ті, які забезпечують водо- та електропостачання.     

У червні на саміті в Женеві Байден особисто попередив Путіна, що США будуть відповідати, якщо російська держава або хакери, що базуються в Росії, нападатимуть на критичну інфраструктуру США.

2 липня хакери з угрупування REvil, яке пов'язують із Росією, зламали інструмент віддаленого управління Kaseya. Через нього вони змогли поширити шкідливе ПЗ, яке зашифрувало та заблокувало комп'ютерні системи клієнтів Kaseya. Її клієнтами є переважно фірми з ІТ-підтримки, які допомагають малим підприємствам. Тож коли системи цих фірм були заблоковані, постраждали також їхні клієнти – загалом близько 1500 підприємств по всьому світу. REvil вимагали $70 млн викупу за ключ дешифрування, з'являлась також інформація, що вони згодні зменшити цю суму до $50 млн.

США пригрозили, що можуть вдатися до дій щодо злочинного хакерського угрупування REvil, якщо Росія не зробить цього самостійно. Незабаром після цього пов'язані з REvil сайти в даркнеті перестали працювати. Це позбавило компанії, які було заблоковано, можливості вести перемовинни з хакерами або платити викуп. Уряд США відмовляється коментувати, чи був причетним до цього.

Також на хакерів почали тиснути правоохоронні органи США. Цьому передувала атака Darkside на найбільший паливний трубопровід США Colonial Pipeline. Оператор трубопроводу змушений призупинити деякі свої операції, а в США оголосили надзвичайний стан. Згодом стало відомо, що компанія заплатила $4,4 млн викупу для відновлення роботи. Проте правоохоронцям США вдалося вилучити більше половини цієї суми з криптогаманців Darkside. Загалом Darkside протягом своєї діяльності отримала від низки компаній-жертв близько $90 млн у біткоїнах в якості викупу.

Фото: ІТС

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду