Microsoft попередила про загрозу нової хвилі російських кібератак

Microsoft попередила про загрозу нової хвилі російських кібератак

10:07,
16 Березня 2023
1317

Microsoft попередила про загрозу нової хвилі російських кібератак

10:07,
16 Березня 2023
1317
Microsoft попередила про загрозу нової хвилі російських кібератак
Microsoft попередила про загрозу нової хвилі російських кібератак
Команда хакерів Sandworm може застосувати програми-вимагачі проти організацій, які допомагають Україні.

Російські хакери можуть готувати нову хвилю кібератак проти України, та проти організацій з інших країн, які надають допомогу нашій державі. Про це йдеться у звіті Microsoft, опублікованому в середу, повідомив Reuters.

«З січня 2023 року корпорація Microsoft спостерігає, як російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні й військові об'єкти України та її партнерів», — повідомила команда з досліджень та аналізу кібербезпеки Microsoft.

За даними звіту, одна група «схоже, готується до нової деструктивної кампанії».

Microsoft виявила, що особливо активна російська команда хакерів, відома як Sandworm, має «додаткові можливості програм-вимагачів, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання».

Зазначено, що атаки з застосуванням таких програм передбачають проникнення хакерів на сервери організацій, шифрування даних і вимагання грошей в обмін на відновлення доступу. Програми-вимагачі використовуються і для прикриття більш зловмисної діяльності — знищення даних, тому їх ще називають «чистильниками».

Від січня 2022 року фахівці корпорації Microsoft виявили дев'ять різних «чистильників» і два типи програм-вимагачів, які використовувалися проти понад 100 українських організацій.

Також зросла кількість прихованих російських кібероперацій, ціллю яких є компрометація українських організацій на Заході.

«У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб'єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України», — прокоментував генеральний директор Центру аналізу цифрових загроз корпорації Microsoft Клінт Уоттс.

Нагадаємо, на початку березня німецький постачальник бронетехніки в Україну зазнав кібератаки, що вразила сайт концерну.

У лютому кібератаку вчинили на сайт штаб-квартири Сил спеціальних операцій НАТО.

Фото: Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду