Ars Technica: Хакери атакували залізницю Білорусі, щоб зупинити перекидання військ РФ

Ars Technica: Хакери атакували залізницю Білорусі, щоб зупинити перекидання військ РФ

12:57,
25 Січня 2022
2667

Ars Technica: Хакери атакували залізницю Білорусі, щоб зупинити перекидання військ РФ

12:57,
25 Січня 2022
2667
Ars Technica: Хакери атакували залізницю Білорусі, щоб зупинити перекидання військ РФ
Ars Technica: Хакери атакували залізницю Білорусі, щоб зупинити перекидання військ РФ
Автори:
Вони також вимагають від уряду Білорусі звільнити 50 політичних в’язнів, які найбільше потребують медичної допомоги.

Хакерська група «Кіберпартизани» («Кибер-Партизаны») 24 січня повідомила, що заразила мережу державної залізничної системи Білорусі програмою-вимагачем. Хакери кажуть, що нададуть ключ для дешифрування заражених даних, якщо Олександр Лукашенко зупинить введення на територію країни російських військ. Про це пише Ars Technica.

Хакери також заявили, що кіберкампанія «Пекло» націлена на конкретні організації та державні компанії з метою тиску на уряд Білорусі, щоб він звільнив 50 політичних в’язнів, які найбільше потребують медичної допомоги, і зупинив введення на територію країни російських військ.

«БелЖД по команді терориста Лукашенка в ці дні пропускає окупаційні війська на нашу землю. У межах кіберкампанії "Пекло" ми зашифрували основну частину серверів, баз даних і робочих станцій БелЖД з метою уповільнити та порушити роботу залізної дороги. Бекапи знищені, — пише телеграм-канал «Кибер-Партизаны». — Автоматика та системи безпеки свідомо не були порушені кібератакою, щоб уникнути аварійних ситуацій». Хакери також зазначили, що заблокували не лише пасажирські, а й вантажні перевезення.

Білоруська залізниця 24 січня повідомила, що «з технічних причин тимчасово недоступні послуги оформлення електронних проїзних документів». Причини проблем з сервісами не уточнили, лише написали: «Нині проводяться роботи з відновлення працездатності систем». Щоб купити квиток або повернути електронний, державний оператор пропонував звертатися до квиткових кас.

17 січня 2022 року Міністерство оборони Білорусі повідомило, що в країну прибули перші підрозділи Збройних сил Росії, які стануть учасниками раптової перевірки сил реагування Союзної держави Росії та Білорусі та спільних навчань «Союзна рішучість».

Нагадаємо, анонімна хакерська група «Кіберпартизани» раніше брала на себе відповідальність за злам сайтів державних структур, бази даних білоруського Фонду соціального захисту населення, паспортної системи Білорусі, внутрішньої поштової системи Міністерства внутрішніх справ країни, публікувала дані силовиків. Хакери також казали, що в їхньому розпорядженні виявилися дані мільйонів білорусів, включаючи «приховані записи» про керівництво силових структур, людей з близького оточення Олександра Лукашенка, працівників КДБ і розвідників в Євросоюзі. У вересні 2020-го «Кіберпартизани» втрутилися в онлайн-трансляцію телеканалів «Беларусь-1» і ОНТ, де раптом почали показувати ролики з побиттям протестувальників. 21 жовтня 2021 року МВС Білорусі визнало телеграм-канал «Кіберпартизан» та чат «Кибер-сливы» «екстремістськими формуваннями»

Фото: телеграм-канал «Кибер-Партизаны»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду