Під загрозою дані пів мільйона осіб. Червоний Хрест повідомив, що хакери зламали його сервери

Під загрозою дані пів мільйона осіб. Червоний Хрест повідомив, що хакери зламали його сервери

12:34,
20 Січня 2022
2426

Під загрозою дані пів мільйона осіб. Червоний Хрест повідомив, що хакери зламали його сервери

12:34,
20 Січня 2022
2426
Під загрозою дані пів мільйона осіб. Червоний Хрест повідомив, що хакери зламали його сервери
Під загрозою дані пів мільйона осіб. Червоний Хрест повідомив, що хакери зламали його сервери
Автори:
Гендиректор МКЧХ закликав хакерів не оприлюднювати дані, до яких вони могли отримати доступ, а також не продавати їх і не використовувати.

Генеральний директор Міжнародного Комітету Червоного Хреста Роберт Мардіні 19 січня повідомив, що хакери зламали сервери МКЧХ і могли отримати доступ особистих даних близько 515 тисяч осіб. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Кібератаки зазнав підрядник організації в Швейцарії, який зберігав дані щонайменше від 60 відділень Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу. Мардіні уточнив, що зловмисники могли отримати доступ до баз з конфіденційними даними осіб, включаючи тих, хто розлучений із сім'ями через конфлікти, міграцію та стихійні лиха, а також тих, які зникли безвісти та їхніх близьких, а також ув'язнених.

«Ми всі вражені та спантеличені тим, що ця гуманітарна інформація стала об'єктом атаки і може бути скомпрометована», — додав він та закликав хакерів не оприлюднювати дані, до яких вони могли отримати доступ, а також не продавати їх і не використовувати.

Наразі немає жодних ознак того, що інформацію оприлюднили.

Нагадаємо, у ніч на 14 січня хакери атакували близько 70 сайтів органів влади України. Зокрема, хакерської атаки зазнали сайти Міністерства освіти та науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства енергетики, Державної служби з надзвичайних ситуацій та «Дії». На урядових ресурсах було розміщено зображення з текстом українською, російською та польською мовами, який попереджає користувача, що нібито його особисті дані стали публічними, а інформація на комп'ютері знищується. Припис, що це «за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі» нібито вказував, що до атаки причетні «польські» хакери. Однак «послання» українцям було написане ламаною польською мовою. Того ж дня Служба безпеки України разом із Держспецзв'язку почали збирати цифрові докази та розслідувати хакерську атаку на урядові сайти. Пізніше стало відомо, що хакери атакували ресурси Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) та інформаційний ресурс Prozorro Infobox

За даними ЗМІ, сайти українського уряду розробляла приватна київська ІТ-компанія Kitsoft (ТОВ «Комп'ютерні інформаційні технології»), через яку, найімовірніше, і здійснили централізовану кібератаку. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки знайшов у атаці «російський слід». Фахівці центру припускають, що дії хакерів пов’язані з нещодавніми переговорами США, НАТО та Росії. Міністерство цифрової трансформації повідомило, що Росія має намір поширити фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури України та «‎злив»‎ даних українців. 

15 січня корпорація Microsoft повідомила, що Центр розвідки загроз компанії (MSTIC) виявив шкідливе програмне забезпечення, яке використали під час кібератаки на урядові мережі України. Це ПЗ втручається в роботу жорстких дисків заражених пристроїв. У Держспецзв’язку також додали, що фахівці CERT-UA опрацьовують інформацію Центру аналізу загроз корпорації Microsoft (MSTIC) щодо використання зловмисниками шкідливого програмного забезпечення, замаскованого під «шифрувальник». Пізніше Держспецзв’язку підтвердила версію Microsoft щодо використання вайпера, програми для знищення даних WhisperGate, під час кібератаки на українські урядові мережі.

17 січня відновили роботу майже всі сайти, які постраждали під час кібератаки 14 січня.

У грудні 2021 року The New York Times повідомляло, що Росія готує масштабну кібератаку на урядові установи, енергосистему та інші стратегічні галузі економіки України. За даними видання, США та Велика Британія таємно відправили до України спеціалістів із кібербезпеки для протидії можливій активізації кіберагресії Росії.

Фото: Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні / Facebook

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду