В Україні викрили міжнародне кіберзлочинне угрупування, яке завдало іноземним компаніям збитків на $120 млн (ФОТО)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні викрили міжнародне кіберзлочинне угрупування, яке завдало іноземним компаніям збитків на $120 млн (ФОТО)
Офіс Генпрокурора спільно з Департаментом кіберполіції та слідчим управлінням Нацполіції України із залученням колег з Європолу, Євроюсту, правоохоронців Франції, США, Нідерландів та Норвегії в рамках міжнародної операції припинили діяльність транснаціонального злочинного угруповання.
Зловмисників було 11, двоє з них розповсюджували шкідливе ПЗ, решта – підтримували роботу серверів та допомагали виводити гроші, отримані незаконним шляхом.
«За допомогою програмного забезпечення типу Ransomware, вони здійснили атаки на понад 50 компаній у країнах Європи та Америки. Фігуранти отримували контроль над комп’ютерними системами компаній, використовуючи їхні вразливості. За відновлення доступу до даних члени угруповання вимагали викуп у криптовалюті», – йдеться в повідомленні.
Серед потерпілих компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Швейцарії, Нідерландів, Великобританії та США.
Правоохоронці провели 28 обшуків автівок та у місцях проживаннях зловмисників на території Києва, Київської, Тернопільської, Харківської, Запорізької та Донецької областей. З обшуком прийшли до спільника в Швейцарії. У всіх вилучили наявну комп’ютерну техніку, жорсткі диски, мобільні телефони, банківські картки, автівки.
Нагадаємо, що автора фейкової «Дії» запропонували стажування в Мінцифри після того, як він понесе покарання за підробку.
Як писав MediaSapiens, шахраї створили та продають фейковий додаток, який схожий на застосунок державних послуг «Дія». У ньому користувачі можуть самостійно створити та редагувати дані студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків, посвідчення водія та «зеленого» внутрішнього COVID-сертифікату.
25 жовтня Міністерство цифрової інформації повідомило, що передало кіберполіції України інформацію, що шахраї створили та продають фейковий додаток. 27 жовтня правоохоронці повідомили, що викрили розробника фейкового додатку «Дія». Ним виявився 21-річний житель Запорізької області, який розповів, що що додаток створив самостійно 26 серпня 2021 року задля жарту.
Фото: пресслужба Офісу Генпрокурора