Дослідження Microsoft: Майже 60% кібератак у світі здійснюють хакери з Росії

Дослідження Microsoft: Майже 60% кібератак у світі здійснюють хакери з Росії

10:31,
8 Жовтня 2021
2474

Дослідження Microsoft: Майже 60% кібератак у світі здійснюють хакери з Росії

10:31,
8 Жовтня 2021
2474
Дослідження Microsoft: Майже 60% кібератак у світі здійснюють хакери з Росії
Дослідження Microsoft: Майже 60% кібератак у світі здійснюють хакери з Росії
Автори:
Натомість, за даними компанії, з 12% до 8% скоротилася кількість кібератак, пов’язаних із Китаєм.

Корпорація Microsoft 7 жовтня повідомила про результати свого дослідження, які свідчать, що за 58% кібератак, вчинених за підтримки держав у світі, стоїть Росія. На другому місці —  Північна Корея (23%).

Microsoft досліджував хакерські атаки з липня 2020 до 30 червня 2021 року. За цей період, за даними компанії, основними цілями хакерів ставали урядові відомства та аналітичні центри в США, Україні, Великій Британії та країнах-членах НАТО.

Кількість кібератак, пов’язаних із Китаєм, скоротилася з 12% до 8%, натомість пов’язаних з Росією та КНДР виросли — з 52% до 58% та з 11% до 23%, відповідно.

Нагадаємо, у липні 2021 року президент США Джо Байден попередив, якщо Сполучені Штати опиняться у «справжній війні» з «великою державою», це може бути результатом значної кібератаки на США. Він також підписав меморандум про національну безпеку, започаткувавши нову державно-приватну ініціативу, яка створює «контроль ефективності» для кібербезпеки в найбільш важливих американських компаніях, включаючи ті, які забезпечують водо- та електропостачання.     

У червні на саміті в Женеві Байден особисто попередив Путіна, що США будуть відповідати, якщо російська держава або хакери, що базуються в Росії, нападатимуть на критичну інфраструктуру США.

2 липня хакери з угрупування REvil, яке пов'язують із Росією, зламали інструмент віддаленого управління Kaseya. Через нього вони змогли поширити шкідливе ПЗ, яке зашифрувало та заблокувало комп'ютерні системи клієнтів Kaseya. Її клієнтами є переважно фірми з ІТ-підтримки, які допомагають малим підприємствам. Тож коли системи цих фірм були заблоковані, постраждали також їхні клієнти – загалом близько 1500 підприємств по всьому світу. REvil вимагали $70 млн викупу за ключ дешифрування, з'являлась також інформація, що вони згодні зменшити цю суму до $50 млн.

США пригрозили, що можуть вдатися до дій щодо злочинного хакерського угрупування REvil, якщо Росія не зробить цього самостійно. Незабаром після цього пов'язані з REvil сайти в даркнеті перестали працювати. Це позбавило компанії, які було заблоковано, можливості вести перемовинни з хакерами або платити викуп. Уряд США відмовляється коментувати, чи був причетним до цього.

Також на хакерів почали тиснути правоохоронні органи США. Цьому передувала атака Darkside на найбільший паливний трубопровід США Colonial Pipeline. Оператор трубопроводу змушений призупинити деякі свої операції, а в США оголосили надзвичайний стан. Згодом стало відомо, що компанія заплатила $4,4 млн викупу для відновлення роботи. Проте правоохоронцям США вдалося вилучити більше половини цієї суми з криптогаманців Darkside. Загалом Darkside протягом своєї діяльності отримала від низки компаній-жертв близько $90 млн у біткоїнах в якості викупу.

Фото: іХВТ

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду