В Україні випустили освітній серіал про захист телефону від кібершахраїв
В Україні випустили освітній серіал про захист телефону від кібершахраїв
У Кабінеті Міністрів України презентували новий освітній серіал про захист свого телефону від зловмисників — «Обережно! Кібершахраї». Про це 13 серпня повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Серіал безкоштовно можна подивитися на національному порталі з розвитку цифрової грамотності «Дія.Цифрова освіта». У чотирьох серіях курсу фахівці з питань кібербезпеки та кіберзахисту розповідають, як вберегти свій телефон від злому та захистити свої дані; що робити, коли вкрали телефон чи випустили без вашого відома сім-картку; як розпізнати шахраїв. У фіналі кожної серії на глядачів очікує тест для закріплення матеріалу.
«Кібершахрайство з сім-картою стає поширеною проблемою, адже жертвою може стати будь-хто — від звичайних громадян до власників компаній. Під час курсу ви дізнаєтесь, як захиститись від дій зловмисників. Засвоїте покрокові інструкції для ефективного захисту своїх приватних даних. Дізнаєтесь про вдалі приклади боротьби з кібератаками. Отримаєте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності, обсягом 0,2 кредиту ЄКТС», — йдеться в повідомленні.
Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан сказала, що в освітньому серіалі експерти моделюють ситуації, у яких відбувається втрата службової та приватної інформації.
Серіал створювався спільними зусиллями Міністерства цифрової трансформації, Держспецзв’язку, Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, парламентського Комітету з цифрової трансформації кіберполіції та Нацбанку за підтримки проєкту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Нагадаємо, на початку серпня 2021 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила про нову інтернет-аферу в Facebook – опитування, за проходження якого українцям обіцяють від 16,5 тисяч гривень «матеріальної допомоги». За допомогою цієї схеми зловмисники збирають дані про банківські картки українців.
Фото: УП