Мінцифри запустило інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки
На платформі «Дія.Освіта» з’явився новий розділ «Онлайн-безпека» з освітніми матеріалами, орієнтованими на всі вікові групи, що допоможуть навчитися уникати небезпек у мережі та захищати від них дітей. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Зокрема, симулятор «Онлайн-безпека для батьків» допоможе батькам ознайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті. Змодельовані ситуації нагадають, як розмовляти з дітьми про приватність, небажані контакти і захист у мережі.
Схожий симулятор створено і для освітян, він стане в пригоді для підготовки уроку про безпеку в мережі.
Інтерактивний симулятор «Онлайн-безпека для дітей» дає дітям змогу самим зануритися в реальні ситуації та самостійно їх вирішити. Йдеться, приміром, про алгоритм правильних дій, коли незнайома особа контактує з дитиною та просить її щось виконати. Також діти отримають прості поради, як зробити свій гаджет безпечним, захистити сторінки в соціальних мережах тощо.
У симуляторі «Онлайн-безпека для підлітків» зібрана інформація про загрози в мережі, найбільш актуальні для цієї вікової категорії: як розпізнати та нівелювати тролінг, як не піддаватися кібербулерам та онлайн-шахраям.
Також представлений гайд з простими порадами щодо онлайн-безпеки для людей поважного віку та матеріали, в яких більш детально ознайомлюють з видами онлайн-шахрайств, дають комплексні поради щодо підсилення власної кібербезпеки.
«Ми в МІНЗМІН хочемо, щоб наші громадяни були стійкими до онлайн-загроз, а особливо найвразливіша група — діти. Тому самоосвіта з онлайн-безпеки для батьків, людей елегантного віку та вчителів має бути пріоритетом. Наші матеріали є інструментами для такої самоосвіти в цифровий час», — зазначили у ГО «Мінзмін», експерти якої долучилися до створення освітніх матеріалів.
Нагадаємо, оновлена платформа «Дія.Освіта» орієнтована на навчання та здобуття нових компетенцій для нових професій. На сайті зібрані десятки освітніх серіалів про найзатребуваніші професії на ринку праці, симулятори з реальними завданнями, подкасти, вебінари та гайди.
Фото: Дія.Освіта