ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах

ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах

10:10,
26 Липня 2023
1593

ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах

10:10,
26 Липня 2023
1593
ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах
ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах
Заборонити смартфони та інші гаджети в школах рекомендують, щоб покращити навчання учнів та захистити дітей від кіберзагроз.

ЮНЕСКО рекомендує заборонити використання смартфонів у школах, щоб покращити навчання учнів та захистити дітей від кіберзагроз, повідомило The Guardian.

За даними ЮНЕСКО, є докази того, що надмірне використання мобільних телефонів пов’язане зі зниженням успішності в навчанні. Також надмірна кількість часу, проведеного за екраном, негативно впливає на емоційну стабільність дітей.

У відповідному документі організації зазначається, що її заклик до заборони смартфонів говорить про те, що цифрові технології, включаючи штучний інтелект, повинні завжди підкорятися «людиноцентричному баченню» освіти та ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.

«Цифрова революція має величезний потенціал, але подібно до того, як лунають застереження щодо того, як вона має регулюватися в суспільстві, так само слід приділяти увагу тому, як вона використовується в освіті», — заявила генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.

«Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-з’єднання не замінить спілкування людей», — додала вона.

У своєму звіті Global Education Monitor ЮНЕСКО повідомляє, що було проведено мало серйозних досліджень, які б продемонстрували, що цифрові технології за своєю суттю додають цінність освіті. Значна частина доказів була профінансована приватними освітніми компаніями, які намагалися продавати цифрові навчальні продукти. Збільшення їхнього впливу на освітню політику в усьому світі є «причиною для занепокоєння», зазначено в ньому.

Проте країни «усвідомили важливість того, щоб учні були на першому місці», коли мова зайшла про цифрові технології, вважають в організації і як приклад наводять досвід Китаю, де дозволили використовувати цифрові пристрої як засоби навчання лише упродовж 30% навчального часу.

На основі аналізу 200 систем освіти в усьому світі ЮНЕСКО підрахувала, що кожна шоста країна заборонила використання смартфонів у школах через закон чи вказівки. Серед них Франція, яка запровадила свою політику в 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.

Нагадаємо, в українських школах з вересня запровадять оновлений курс інформатики — IT-студії.

Фото: Pexels

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду