Вісім TED-виступів про секрети медіа й соцмереж
Від VR-репортажів до інформаційного впливу Росії. Добірка TED-виступів, які можуть стати курсом із медіаграмотності.
Комети можуть цікавити людей не менше, ніж політика чи шоу-бізнес, — Міріам Драгіна про популяризацію науки
Напередодні науково-популярної конференції Brain&Ukraine, що відбудеться 2 вересня, MediaSapiens поговорив із її співорганізаторкою Міріам Драгіною про те, наскільки живою є наукова журналістика в Україні та як переконати редакторів, що ця тема є не менш важливою за політику.
Навіщо гуманітаріям програмування? Три свіжих дослідження в digital humanities
Як використовують програмування для дослідження «Ромео та Джульєтти», мультиків Діснея та промови Барака Обами.
Просто додай VR. Як використовують віртуальну реальність у соціальних проектах
MediaSapiens поговорив із режисеркою Альоною Стулій про те, як віртуальна реальність готує пожежників у США та допомагає українським дітям боротися з важкими хворобами.
Як журналістському розслідуванню змагатися з «Грою престолів»? Феномен проекту SERIAL
Подкаст із журналістськими розслідуваннями SERIAL скачали більше 267 мільйонів разів. MediaSapiens розібрався, чому він чіпляє не гірше за «Гру престолів».
Чи можлива співпраця журналістів і влади: досвід Косово
30 червня європейські журналісти Єта Джара (Jeta Xharra) та Алекс Андерсон (Alex Anderson) прочитали лекцію «Роль журналістики у врегулюванні конфлікту. Досвід Західних Балкан». Вони розповіли, як владі та журналістам успішно співпрацювати задля побудови довіри в суспільстві та досягнення позитивних змін. Організатор заходу — Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
«Час перестати робити розслідування для інших журналістів, робіть їх для своєї аудиторії», — журналіст «Шведського телебачення»
MediaSapiens запитав у Йоакіма Дайфемака, журналіста і продюсера програми розслідувань на «Шведському телебаченні», як його команді вдається розкривати масштабні корупційні історії, наскільки дорогими є міжнародні розслідування та чим він допоміг українським журналістам під час підготовки фільму «Вбивство Павла».
Кому вірити в часи постправди? Поради журналістів «Українського тижня»
Чому не варто довіряти блогерам, які особливості інформаційної війни в Україні та які є ознаки постправди.
Поверни їх повністю. Чи ефективні програми для відновлення даних?
Challenge accepted. MediaSapiens отримав новий виклик — безплатно відновити втрачені дані за допомогою програм. Розповідаємо, як це зробити й за яких умов можливе відновлення.
«Рекламний фотограф — не творець, а ремісник та інструмент продажів», — Василь Шульга
На «Книжковому Арсеналі» фотограф Василь Шульга презентував свою книжку «Invisible photobusiness: що має знати фотограф, який хоче знімати для світових брендів» (видавництво Pabulum).

Автори

К
С