США запустять спеціальну цифрову програму для дистанційної освіти українських дітей

США запустять спеціальну цифрову програму для дистанційної освіти українських дітей

23:05,
29 Лютого 2024
2321

США запустять спеціальну цифрову програму для дистанційної освіти українських дітей

23:05,
29 Лютого 2024
2321
США запустять спеціальну цифрову програму для дистанційної освіти українських дітей
США запустять спеціальну цифрову програму для дистанційної освіти українських дітей
Автори:
Мультисекторальна програма включає центри цифрової освіти для українських школярів.

За кілька тижнів Глобальний фонд «Освіта не може чекати» (Education Cannot Wait) спільно з Міністерством освіти і науки України презентують в США спеціальну мультисекторальну програму з цифрової освіти для українських дітей.

Про це розповіла виконавча директорка Education Cannot Wait Ясмін Шеріф під час дискусії на тему «Цифрова освіта. Забезпечення доступу до навчання під час повномасштабної війни», яка відбулася в «Укрінформі».

«Через кілька тижнів ми спільно з Міністерством освіти і науки України запустимо спеціальну мультисекторальну програму з доволі суттєвим бюджетом, яка включає центри цифрової освіти для українських дітей. І ми хочемо залучити до цієї роботи бізнес-коаліції світу, аби вони допомогли з забезпеченням необхідних цифрових технологій і засобів для освітнього процесу. Презентація програми відбуватиметься в Нью-Йорку», — повідомила Ясмін Шеріф.

Вона зауважила, що наразі для реалізації цієї програми необхідний досить великий бюджет, тому вкрай важлива підтримка бізнес-спільнот: «Прогалина у фінансуванні складає 70 млн доларів, щоб закрити потреби українських дітей і підтримати їхнє дистанційне навчання в Україні. Нам потрібно більше коштів і більше підтримки від партнерів».

Шеріф нагадала, що її організація, яка підтримує гуманітарну діяльність у сфері освіти, з початку повномасштабної війни активно співпрацює з Міністерством освіти і науки України та партнерами на місцях.

«Однак війна триває уже третій рік і діти, особливо у східних областях, страждають від неможливості доступу до освіти, тому нам потрібно рухатися значно швидше у питаннях гуманітарної підтримки і виходити на етап розвитку. Ми не можемо собі дозволити затримуватись на етапі допомоги. Ми маємо не тільки забезпечити дітей гаджетами, а повинні забезпечити підходами, технологією, філософією, яка закриє їхні освітні потреби», — наголосила виконавча директорка фонду.

Модератор дискусії і головний редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський нагадав, що Education Cannot Wait — перший фонд, який інвестував від початку повномасштабного вторгнення на потреби українських дітей 6 млн доларів.

Крім цього, саме завдяки підтримці Ясмін Шеріф була організована Коаліція девайсів для українських дітей.

Дмитро Дроздовський сказав, що найбільше постраждали освітні інфраструктури Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей.

Згідно з Оглядом гуманітарних потреб у 2023 році, зазначив він, близько 5,3 млн дітей та вчителів в Україні зазнали негативного впливу війни, з них 4,8 млн дітей потребують негайної освітньої підтримки, у тому числі 480 000 дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.

Попри суттєві зусилля МОН у партнерстві з міжнародними донорами, через кумулятивний вплив COVID-19 і нинішню війну гуманітарні потреби в секторі освіти залишаються значними. У 2024 році Український освітній кластер оцінив 1,2 млн дітей та вчителів як таких, що потребують гуманітарної підтримки.

Близько 330 тис. дітей та 68 тис. вчителів у 10 регіонах України потребують цифрових пристроїв для забезпечення онлайн-навчання через неможливість регулярного навчання офлайн.

Фото: «Укрінформ»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду