
МОН повідомило про свої головні фокуси на новий навчальний рік
МОН повідомило про свої головні фокуси на новий навчальний рік


Міністерство освіти і науки України (МОН) повідомило про свої головні фокуси на новий навчальний 2025/2026 рік.
Як розповіла під час пресбрифінгу МОН заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова, МОН працює над оновленням системи професійного розвитку вчителя. Педагог матиме гроші для підвищення кваліфікації. Про механізми впровадження програми і суми фінансування повідомлять восени 2025 року.
Також планується пілотування оновленого змісту в природничій, мистецькій і технологічній освітніх галузях.
«Ми в лютому анонсували старт політики "Освіта для життя", яка зараз триває відповідно до графіку, і з вересня 2025 року ми плануємо в циклі 5-6 класу запропонувати оновлений зміст, який буде враховувати взаємозв'язок між різними галузями, оновлені концепції, які створені у межах цієї політики», — пояснила заступниця міністра.
Крім того, серед нововведень — розробка механізму вдосконалення системи підручникотворення. За словами Кузьмичової, будуть комплексно оновлені підходи до написання підручника, роботи з авторськими колективами та вимог до них, проходження апробації, проведення конкурсу тощо.
У пріоритеті МОН також буде запуск пілотного проєкту профілізації старшої школи, який стартує у 30 ліцеях.
Зокрема, у вересні у Житомирському ліцеї №12 імені С. Ковальчука для 10 класу з'являться такі профілі, як філологія (українська, іноземна включно з японською), політологія та біотехнології. З 2027 року там припиниться робота початкової школи, ліцей поступово випустить учнів середньої школи й стане закладом лише для 10–12 років. Перехід ліцеїв на новий тип має повністю відбутися у 2027 році.
Крім того, пріоритетом міністерства на новий навчальний рік є «школа офлайн 3.0». До кінця календарного року очікується завершення будівництва понад 180 об'єктів, після чого доступ до очної змішаної освіти матимуть 150 тисяч учнів, які поки навчаються дистанційно. Крім того, це передбачає покращення умов у школах, де робитиметься капітальний ремонт, додала Кузьмичова.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України запустило платформу для реєстрації на програму українознавчого компонента для українських школярів, які тимчасово живуть за кордоном.
Також відомо, що в новому навчальному році офіцери служби освітньої безпеки зʼявляться у трьох тисячах українських шкіл.
Фото: МОН