Мала академія наук України запустила освітню платформу, яка пропонує ненудні знання
Мала академія наук України запустила освітню платформу, яка пропонує ненудні знання
Мала академія наук України створила МАНплатформу — інтерактивний проєкт про науку. Про це «MediaSapiens» повідомила комунікаційниця МАН Лєда Саражина. «Проєкт розповідає доказово, просто та інтерактивно водночас. Школярам ресурс допоможе поглибити знання, освітянам — урізноманітнити уроки чи домашні завдання, усім охочим — дізнатися нове й цікаве», - розповіла вона.
Ресурс охоплює різні напрями: комп’ютерні й технічні науки, мовознавство, математику, історію, філософію, фольклористику, економіку, екологію та інші. Серед форматів, що їх використовує платформа, — статті, інтерв’ю, тести, відео.
За словами Лєди Саражиної, проєкт стартував у березні. «Запуск було екстрено пришвидшено заради нашої авдиторії, що була змушена евакуюватися в різні куточки світу через повномасштабну агресію Росії», - зазначила вона.
МАНплатформа дозволяє гейміфікувати та зробити інтерактивним навчальний процес у дистанційному, змішаному чи очному форматах. Платформа складається з 5 розділів: «МАНмедіа», «Видавництво», «Подкасти», «Онлайн-курси» та «Відео».
Відеопроєкти МАНплатформи із науково-популярним контентом можна демонструвати під час онлайн- чи офлайн-уроків, а також виносити на самостійне опрацювання як домашнє завдання. На платформі вже доступні:
«Що ти знаєш про...? Історія регіонів України» — це серія роликів на історичну тематику, що розповідають цікавинки про регіони України: від Закарпаття до Слобожанщини й від Криму до Сіверщини. Кожен ролик містить оповідь про визначну людину, яка родом із того чи іншого регіону, а ще про місцеву споруду та важливу подію, яка там трапилася.
«#CVIDOMI_надихати: 10 історій успішних жінок» — відеопроєкт Малої академії наук України спільно з UNFPA, ГО «ЕдКемп Україна», за підтримки Швеції. У серії відео 10 жінок розповідають про власний професійний шлях і руйнують гендерні стереотипи кожна у своїй сфері. Мотиваційні ролики допоможуть зрозуміти особливості різних професій без жодних упереджень.
«Збірник відеозавдань із природничих дисциплін. Фізика» — добірка відео з відтворенням парадоксів і нестандартних експериментів із фізики. В основу покладені завдання Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація».
«Збірник відеозавдань із природничих дисциплін. Хімія» — добірка з демонстрацією захопливих хімічних експериментів. В основу покладені завдання Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація».
«Наукток: спитай у науковця» — проєкт, у якому вчені та митці відповідають на нагальні, подекуди банальні й мемні запитання про свою сферу. І все це — експертно, доказово та фахово водночас.
«Сер(Е)альність: серіали та філософія» — відеопроєкт від Малої академії наук України, який розглядає філософські теми крізь призму кіно та серіалів.
«WOW-математика: як захоплювати дітей на уроках» — проєкт, у якому експерти діляться корисними інструментами, як-от головоломками, іграми та квестами, а ще розповідають, як надихати учнів до навчання, бути для них менторами та друзями.
«Дистанційне зондування Землі: практикум» — серія відеоінструкцій із ДЗЗ для учнів 8+ класів і вчителів. Вони навчать досліджувати світ навколо, використовуючи дані дистанційного зондування Землі з відкритих сервісів EO Browser, Google Earth PRO, Google My Maps і ArcGIS Online.
«Майстер-класи з Музеєм науки» — добірка майстер-класів для дітей. За допомогою проєкту діти навчаться створювати маракаси, екофрендлі-ялинки, кінетичний пісок, мінівулкани й не тільки.
Раніше «MediaSapiens» розповідав про чотири медійні наукові проєкти, які допомагають під час війни.
Фото: platform.man.gov.ua