Facebook блокує доступ до функції Graph Search, яка допомагала журналістам-розслідувачам

Facebook припинив доступ до суперечливої, на думку деяких користувачів, ​​функції Facebook Graph Search, що дозволяє здійснювати пошук контенту в соціальній мережі. Саме цей інструмент раніше викликав занепокоєння щодо конфіденційності даних, але також широко виктоистовувався для досліджень та журналістських розслідувань, пише ABC News.

У соціальній мережі заявили, що «призупинили» деякі елементи Graph Search. Ця функція була важливим інструментом для дослідників, правозахисників і журналістів. За її допомогою відстежували діяльність підозрюваних у військових злочинах осіб і торговців людьми, а також шукали екстремістів.

«Ми зупинили деякі елементи пошуку наприкінці минулого тижня.Ми ведемо розмови з кількома дослідниками, щоб дізнатися більше про те, як вони використовують цей інструмент», — сказав представник Facebook.

Дженніфер Григіель, професор університету м. Сіракузи, який вивчає соціальні медіа, заявила, що цей крок є останнім для посилення доступу до даних Facebook після скандалу з Cambridge Analytica, консалтингової компанії, яка викрала особисті дані десятків мільйонів користувачів Facebook. Нові обмеження значно ускладнюють для дослідників пошук повідомлень на Facebook щодо тем, які повязані з військовими злочинами або антивакцинними рухами, додала вона.

 «Цей інструмент використовувався як для зловживань, так і для законних досліджень», — каже Аді Камдар, юридичний співробітник Першого інституту змін у Колумбійському університеті.

Представники Інституту Найта цього тижня надіслали відкритого листа на адресу Facebook, підписаний близько 200 журналістами і дослідниками, які попросили соціальну мережу покращити доступ до вивчення платформи.

«Цифрові дослідження та журналістика слугують суспільним інтересам шляхом просування громадського розуміння платформ соціальних медіа», — сказано в листі.

У ньому журналісти закликали Facebook створити «безпечну гавань» для деяких дослідників і журналістів, що «дозволить нам робити нашу роботу, не перешкоджаючи здатності Facebook захищати конфіденційність своїх користувачів і цілісність його платформи».

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна отримала свого менеджера Facebook.

comments powered by Disqus