«Не піддається здоровому глузду»: Apple оскаржує шалений штраф від Єврокомісії

wsj.net

Як пише Reuters, Єврокомісія вирішила у 2016 році, що Apple має виплатити Ірландії штраф у 13 млрд євро. Таке рішення було обґрунтоване тим, що податкова угода Apple з владою Ірландії суперечить європейським законам.

За підрахунками Єврокомісії, угода з ірландським урядом дозволила Apple недоплатити податки в розмірі € 13 млрд за період з 2003 по 2014 роки. «Детектор медіа» писав раніше, що ця сума затьмарює всі штрафи, які коли-небудь накладались ЄС на Google, Microsoft та інших технологічних гігантів за порушення антимонопольного законодавства.

Нині компанія Apple заявляє, що такий штраф «не відповідає реальності та здоровому глузду». Компанія звинувачує Єврокомісію у тому, що вона використала свої повноваження для боротьби зі спробами держави «вдосконалити національне законодавство» і фактично намагається змінити міжнародну податкову систему.

Натомість у європейській інституції відкидають такі звинувачення, наголошуючи, що Ірландія «не виконала свою домашню роботу», коли нараховувала Apple податки.

Слід зазначити, що Ірландія теж оскаржує рішення Єврокомісії. Її економіка отримує прибутки від інвестицій мультинаціональних корпорацій, які ведуть бізнес у цій країні через низькі податки.

Нагадаємо, у серпні Apple пообіцяла виплатить $1 млн тому, хто зламає операційну систему iPhone.

Також компанія анонсувала створення власного стрімінгового сервісу AppleTV+, який запустять у листопаді цього року.

 
comments powered by Disqus