Німецька розвідка використовувала шпигунську програму АНБ

00:00,
22 Липня 2013
1150

Німецька розвідка використовувала шпигунську програму АНБ

00:00,
22 Липня 2013
1150
Німецька розвідка використовувала шпигунську програму АНБ
Німецькі відомства Федеральна розвідувальна служба і Федеральне відомство з охорони конституції використовували шпигунську програму XKeyScore американського Агентства національної безпеки (АНБ). Про це 20 липня пише Spiegel.

Посилаючись на дані отриманих документів американської розвідки, журналісти Spiegel стверджують, що програма XKeyScore діє з 2008 року і дозволяє відстежувати історію пошукових запитів, а також фіксувати активність користувачів інтернету. АНБ, пише видання, щомісячно перевіряло близько 500 млн дзвінків, електронних листів і повідомлень німецьких громадян, значна частина яких була перехоплена за допомогою XKeyScore.

Крім цього, журналісти Spiegel, спираючись на отримані редакцією документи, відзначають, що останнім часом співпраця німецьких розвідувальних відомств з американським АНБ посилилася. Зокрема, в одному з документів АНБ від січня 2013 року повідомлялося, що Федеральна розвідувальна служба тисне на німецький уряд з метою змінити законодавство про захист даних, забезпечивши більше можливостей для отримання оперативної інформації. Протягом 2012 року, відзначається в документах, німецькі партнери демонстрували «готовність ризикувати і впроваджуваджувати нові можливості в рамках співпраці з США». У квітні 2013 року АНБ запросило 12 представників Федеральної розвідувальної служби на зустріч з метою обговорити «отримання даних».

Представники Федеральної розвідувальної служби, Федерального відомства з охорони конституції і АНБ відмовилися коментувати Spiegel інформацію про міжвідомчу співпрацю. При цьому, пише видання, Ангела Меркель та її міністри стверджували, що дізналися про глобальну американську програму стеження від ЗМІ.

Наприкінці червня Spiegel вже публікував матеріал, який базувався на оприлюдненні змісту секретних документів спецслужб. Відповідно до класифікації АНБ, Німеччина за інтенсивністю кібершпигунства з боку США потрапляла до групи «партнерів третього класу» разом з Китаєм, Іраком і Саудівською Аравією. «Партнерами другого класу» є Канада, Австралія, Нова Зеландія і Великобританія, котрі виключені з переліку об’єктів шпигунських атак.

В липні Представництво американських збройних сил в Європі підтвердило інформацію про побудову нового розвідувального центру в німецькому місті Вісбаден. Центр планується побудувати до 2015 року, передбачається, що він дозволить зібрати всю розвідінформацію, яка може бути корисною для військ США в Європі.

Секретні документи про американську систему стеження за користувачами інтернету та стільникового зв’язку PRISM журналістам у червні передав екс-співробітник АНБ і ЦРУ Едвард Сноуден (Edward Snowden). Американський паспорт Сноудена анульовано, з 23 червня інформатор перебуває в транзитній зоні російського аеропорту «Шереметьево». Журналіст британської Guardian Гленн Грінвальд (Glenn Greenwald) розповів агентству Associated Press, що Сноуден зберіг копії документів, в яких детально описуються схеми роботи американських спецслужб.

Позов проти АНБ подавали 19 правозахисних організацій, включно з Greenpeace і Human Rights Watch. Організації звинуватили відомство у тому, що програма стеження американського уряду порушує права їхніх членів.

Як пише The New York Times, після випадку зі Сноуденом в АНБ вирішили зробити правила доступу до секретних документів більш жорсткими. Зокрема, співробітники відомства зможуть працювати над таким документом лише вдвох. Це, як вважається, дозволить покращити систему нагляду за діяльністю працівників АНБ. Також планується вдосконалити алгоритми шифрування секретних документів і ввести більш суворі правила стосовно отримання дозволу на їхнє копіювання. Доступ до секретних документів будуть мати лише аналітики АНБ, інші співробітники працюватимуть з ними в зашифрованому вигляді.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Spiegel.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду