ЄС вимагає від США пояснити принцип відстеження дій інтернет-користувачів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ЄС вимагає від США пояснити принцип відстеження дій інтернет-користувачів
Тоніо Борг (Tonio Borg) відзначив, що ЄС буде вимагати пояснити принцип роботи системи PRISM, котра дозволяє розвідці збирати дані про користувачів інтернету: зокрема, чи вивчає система дані конкретних користувачів, які підозрюються в антизаконних діях, чи збирає дані всіх користувачів взагалі. За словами представника ЄС, комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг (Viviane Reding) буде піднімати це питання у розмові з генеральним прокурором США Еріком Холдером (Eric Holder) на зустрічі міністрів ЄС-США 14 червня в Дубліні.
Інформацію про існування системи PRISM надав колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден (Edward Snowden). З опису PRISM випливає, що система отримує доступ до даних користувачів впливових американських компаній Microsoft, Yahoo!, Google, Facebook, PalTalk, AOL, Skype, YouTube i Apple, пише газета The Washington Post. Сноуден також розповів про отримання спецслужбами США даних про дзвінки користувачів стільникового оператора Verizon.
Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер (James Clapper) заявляв, що американські спецслужби збирають через інтернет-компанії інформацію про користувачів, котрі не є громадянами США і мешкають за межами Сполучених Штатів. Як повідомляє Reuters, це, за словами Клеппера, дозволяють американські закони.
Mozilla у партнерстві з низкою інших компаній і правозахисних організації запустила кампанію Stop Watching Us, направлену проти відстеження владою дій користувачів.
Google, в свою чергу, звернулася до Генпрокуратури США і ФБР з проханням дозволити публікацію отриманих від спецслужб запитів. Компанія не надає спецслужбам необмежений доступ до даних своїх користувачів, підкреслив головний юрист Google Девід Драммонд (David Drummond), хоча з повідомлень деяких ЗМІ може скластися протилежне враження. Драммонд також зауважив, що подібна прозорість піде на користь суспільству, а національні інтереси при цьому не постраждають.