У Лондоні розпочинається суд у справі таблоїду News of The World

00:00,
28 Жовтня 2013
1039

У Лондоні розпочинається суд у справі таблоїду News of The World

00:00,
28 Жовтня 2013
1039
У Лондоні розпочинається суд у справі таблоїду News of The World
Перед судом постануть Ребека Брукс (Rebekah Brooks) та Енді Коулсон (Andy Coulson), екс-редактори видання, яких звинувачують у прослуховуванні телефонів та спробі уникнення правосуддя.

Очікується, що суд прискіпливо й наполегливо розглядатиме справу, у ході якої можуть заявитися нові викриття про внутрішню роботу, що здійснюється у конкурентному світі британських таблоїдів, та їхніх зв’язків із політичною елітою і представниками правоохоронних органів», - йдеться у статті New York Times, присвяченій проблемним моментам у роботі британських ЗМІ.

Нагадаємо, що справа щодо прослуховування репортерами News of the World телефонів своїх героїв набула розголосу у 2011 році. Тоді ж власник видання Руперт Мердок (Rupert Murdoch) закрив таблоїд, намагаючись притамувати скандал.

Обвинувачення Брукс та Коулсону були пред’явлені у липні минулого року.

Обоє звинувачених були впливовими журналістами і мали зв’язки у політичному світі Великобританії. Так, після редакторської посади у  News of the World Коулсон став прес-секретарем британського прем’єра Кемерона. Дружні відносини із британським політиком мала й інша фігурантка скандалу – Ребека Брукс, чий чоловік вчився разом із Кемероном у Ітоні.

Також більшість із 62 заарештованих у цій справі журналістів працювали у групі видань Руперта Мердока.

Розслідування справи, яке вів суддя сер Браян Левесон (Brian Leveson), показало, що між деякими політиками та високопосадовими особами у світі медіа існують надто тісні зв’язки.

«Це братиметься до уваги, адже політикам не слід показувати свої дружні стосунки із власниками газет. Історія британських політиків та преси не передбачає зіткнень, швидше це догоджання. [Політики] багато пробачали пресі, оскільки розуміли, що під час виборів та може як притиснути, так і підтримати їх», - американське видання посилається на коментар Браяна Кеткарта (Brian Cathcart), журналістка та директора організації Hacked Off, що виступає за реформи в медіасфері.

Дискусії щодо етики у сфері медіа, що точаться в Британії, заторкують не лише методи роботи News of the World. Раніше цього місяця таблоїд Daily Mail потрапив у центр скандалу з приводу публікації негативної статті про батька лідера лейбористів Ед Мілібенда (Ed Miliband).

Критика роботи британських ЗМІ заторкує і Guardian, яка опублікувала серію викривальних матеріалів про електронне стеження американських спецслужб, на основі секретної інформації, переданої колишнім співробітником АНБ та ЦРУ Едвардом Сноуденом.

Раніше цього місяця три основні політичні партії Великої Британії погодили план щодо створення, як заявляється, незалежного контролюючого органу у сфері медіа, який зможе накладати штраф до £1 млн. Передбачається, що він буде заснований завдяки Royal Charter, королівській привілеї, що легалізує роботу зокрема BBC.

Проте основні медіа групи відкинули цю ідею і готові створити власний регуляторний орган.

 

 

Ще у 2008 році комітет з прав людини ООН розкритикував британську законодавство щодо наклепу. Також у 2010 році Барак Обама підписав закон, що забороняє у США дію іноземних судових рішень у справах наклепу, якщо вони суперечать Першій поправці, що захищає свободу слова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду