Ілон Маск подав до суду на OpenAI через те, що компанія нібито віддала перевагу прибутку замість «блага людства»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ілон Маск подав до суду на OpenAI через те, що компанія нібито віддала перевагу прибутку замість «блага людства»
Американський бізнесмен Ілон Маск подав до суду на компанію OpenAI та її головного виконавчого директора Сема Альтмана. Він стверджує, що вони порушують статус компанії як некомерційної організації та її основні договірні угоди щодо розробки штучного інтелекту «на благо людства», віддавши пріоритет прибутку. Про це пише Engadget.
У позові стверджується, що OpenAI стала «фактично дочірньою компанією із закритим кодом» Microsoft, яка інвестувала 13 млрд доларів і має 49% акцій.
Маск вважає, що під керівництвом OpenAI нібито розробляють і вдосконалюють штучний загальний інтелект (AGI) «для максимізації прибутку для Microsoft, а не для блага людства». За його словами, початкова угода передбачала, що технології OpenAI будуть «вільно доступними» для громадськості.
«Внутрішні деталі мовної моделі GPT-4 відомі лише OpenAI і, за наявною інформацією, Microsoft. Отже, GPT-4 є протилежністю "відкритого ШІ"», — йдеться в позові бізнесмена.
Ілон Маск закликав компанію повернутися до відкритого вихідного коду. Він також просить суд заборонити OpenAI, Альтману та Microsoft отримувати прибуток від технології AGI.
У кількох внутрішніх записках, з якими ознайомився Bloomberg, OpenAI заявила, що «категорично не погоджується» з позовом Маска. Головний стратегічний директор Джейсон Квон заперечив, що OpenAI стала «дочірньою компанією» Microsoft, і сказав, що претензії Маска «можуть походити від жалю про те, що він не брав участі в компанії сьогодні».
Варто зазначити, що сам Ілон Маск у 2015 році був одним зі співзасновників OpenAI, проте вийшов зі складу ради директорів компанії у 2018 році.
Нагадаємо, у лютому видання Bloomberg, посилаючись на результати досліджень, які провела OpenAI, написало про те, що найпотужніший штучний інтелект GPT-4 може допомогти людям у створенні біологічної зброї. Хоча цей ризик достатньо невеликий, кажуть дослідники, відкриття є відправною точкою для продовження досліджень і професійного обговорення проблеми.
Нещодавно компанія OpenAI вперше заблокувала розробників бота за використання технології штучного інтелекту для політичної кампанії. Перед тим OpenAI оновила свої правила та заборонила користувачам і розробникам застосовувати її інструменти у виборчих кампаніях та лобіюванні.
Водночас OpenAI непомітно видалила формулювання у своїй політиці про заборону використання своєї технології у військових цілях. Хоча компанія не дозволяє користуватися її розробками для «завдання шкоди собі чи іншим», утім, загальна заборона на використання технологій у військовій справі зникла.
Фото: Mojahid Mottakin / Unsplash