WP: Російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України

WP: Російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України

17:20,
17 Лютого 2024
7918

WP: Російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України

17:20,
17 Лютого 2024
7918
WP: Російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України
WP: Російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України
За даними The Washington Post, із січня 2023 року російські «фабрики тролів» продукували тисячі коментарів та сфабрикованих дописів в українському сегменті соцмереж, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

Російські політтехнологи в рамках масштабної кампанії з дезінформації радили розвивати мережу телеграм-каналів у поєднанні з іншими соцмережами як найефективніший спосіб проникнення в медіапростір України. Про це свідчать дані кремлівських документів, які виданню The Washington Post надала європейська розвідувальна служба.

Видання з'ясувало, що в січні 2023 року перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко доручив групі чиновників і політтехнологів розробити в соцмережах кампанію з дезінформації, щоби спробувати організувати розкол між політичним та військовим керівництвом України.

У квітневому звіті росіян, що опинився в розпорядженні журналістів, ішлося про те, що пропагандистам доводиться «виходити на український медіаландшафт практично з нуля», оскільки «проросійський сегмент повністю вичищений із (українських. — Ред.) ЗМІ та соціальних мереж». Тож для того, щоб ефективно розповсюджувати дезінформацію, «стратеги» порадили розвивати «мережу телеграм-каналів у поєднанні з твітером і фейсбуком/інстаграмом» через зростання української аудиторії в месенджері. 

«Телеграм став найважливішим джерелом новин, навіть важливішим, ніж мейнстримові медіа. Його неможливо заблокувати», — сказав високопоставлений чиновник зі сфери європейської безпеки, який говорив на умовах анонімності.

За даними The Washington Post, в одному з кремлівських звітів ідеться про те, що до початку березня 2023 року десятки найнятих «тролів» продукували понад 1300 повідомлень і 37 000 коментарів в українських соцмережах щотижня. Вони отримували 60 000 рублів на місяць (660 доларів) за написання сотні коментарів щодня.  

Більшість звітів, які готували політтехнологи для Кремля, були зосереджені на обсязі створеного контенту та загальній кількості переглядів. 

«За перший тиждень травня пост кремлівських стратегів у фейсбуці про те, що "Валерій Залужний може стати наступним президентом України", набрав 4,3 мільйона переглядів, свідчить одна з презентацій дашборду.

Потім Кремль видав накази створити подібні дописи або "доповнену реальність" — термін, який російські чиновники використовують для позначення фейкових новин — включно з повідомленнями про те, що західні лідери шукають заміну Зеленському і що Залужний має намір зупинити контрнаступ», — зауважили журналісти.

Нагадаємо, результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio наприкінці 2023 року, засвідчили, що в Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. При цьому Україна — на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 млн підписників. У 2023 році переважна більшість громадян України споживала новини із соціальних мереж — 76%, і телеграм залишається основною соцмережею для отримання новин під час війни

Згідно з дослідженням ІМІ, найпопулярніші в українському сегменті телеграм-канали поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, яка є чутливою для українців. Також, як повідомляв раніше «Детектор медіа», анонімні телеграм-канали поширюють фейки в тіктоку для залучення аудиторії.

Нещодавно представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов на заході в «Медіацентрі Україна — Укрінформ», відповідаючи на питання журналістки «Детектора медіа» Юлії Лавришин, визнав, що телеграм містить низку загроз для безпеки України, і треба шукати варіанти вирішення цієї проблеми.

Натомість представник компанії «Телеграм» Ремі Вон у відповідь на заяву Юсова запевнив, що російські спецслужби не мають доступу до даних українських користувачів, а сам месенджер був створений спеціально для того, щоб уникнути російського стеження.

Читайте також:

Фото: 24 канал

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду