Представники країн ЄС досягли угоди щодо обов’язкового регулювання штучного інтелекту
Представники країн ЄС досягли угоди щодо обов’язкового регулювання штучного інтелекту
У п'ятницю, 2 лютого, в Брюсселі заступники постійних представників держав-членів ЄС досягли угоди щодо Акта про штучний інтелект, який стане першим механізмом обов’язкового регулювання цієї сфери у світі. Про це пише Politico, передає «Європейська правда».
Згідно з погодженим проєктом, документ заборонить або обмежить застосування ШІ в деяких сферах. Розробники також будуть зобов’язані дотримуватися стандартів прозорості та стрес-тестування.
Заступники послів держав-членів ЄС ухвалили рішення після попередньої згоди делегатів від Європейської комісії, Європарламенту і 27 країн-членів ЄС у грудні 2023 року.
За даними Politico, подальше погодження Акта про штучний інтелект могли заблокувати Німеччина та Франція, які побоювались через падіння конкурентоспроможності своїх компаній, та Австрія, яка заперечувала положення про захист даних. Країнам пообіцяли, що Єврокомісія, яка й відповідатиме за втілення Акта про штучний інтелект, зробить офіційні заяви щодо питань, які їх непокоять.
Наразі Акт потребує офіційного схвалення Європарламенту. Пленарне голосування може відбутися вже у квітні після погодження тексту на рівні комітетів.
Нагадаємо, нещодавно Команда Міністерства цифрової трансформації України разом із «Лабораторією цифрової безпеки» та Експертним комітетом із питань розвитку ШІ при Мінцифри розробила рекомендації для українських журналістів щодо відповідального та безпечного використання інструментів штучного інтелекту.
Рекомендації створені у межах реалізації Дорожньої карти регулювання ШІ в Україні. Документ передбачає, що держава надасть бізнесу практичні поради, як підготуватися до майбутнього регулювання у сфері ШІ, і лише після цього буде ухвалено національне законодавство.
Фото: Pexels