«Пані народний неадекват»: хто така та чим відома Мар’яна Безугла

«Пані народний неадекват»: хто така та чим відома Мар’яна Безугла

09:02,
28 Грудня 2023
23467

«Пані народний неадекват»: хто така та чим відома Мар’яна Безугла

09:02,
28 Грудня 2023
23467
«Пані народний неадекват»: хто така та чим відома Мар’яна Безугла
«Пані народний неадекват»: хто така та чим відома Мар’яна Безугла
Народна депутатка, чимало дописів якої провокують скандали.

Протягом останніх місяців народна депутатка та заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла зробила чимало критичних заяв щодо роботи Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. 26 листопада вона написала у фейсбуці, що Залужний «не зміг надати план задуму на 2024 рік», а отже має піти у відставку. У своїх дописах Безугла називає генерала «золотим телям» або замість імені використовує чотири зірочки, як на його погонах. «Я не здамся, я погано сплю. Сниться Лисичанськ, Бахмут й Авдіївка. Йому не сниться. У нього ялинка, дорогі сувеніри, жінки. Все ок» пише депутатка. На фейсбучні закиди Головнокомандувач ЗСУ відповів тим, що просто заблокував Безуглу.

Проте не Залужним єдиним. Під час великої війни Безугла встигла осоромитися через законопроєкт, який дозволяв би командирам убивати військових за невиконання наказів. Профільний комітет пропустив законопроєкт із поправкою, що застосування зброї можливе тільки в разі загрози життю командира, але менш ніж за 20 днів після появи проєкту його взагалі було знято з розгляду.

Також депутатка викликала хвилю обурення, коли привітала українців із днем волонтера такими словами: «Вважаю, час волонтерів має пройти у 2024. Краще волонтерство сьогодні — прийти в ЗСУ»; коли назвала прихильників «Європейської солідарності» «порохоботами», прирівняла їх до росіян і сказала, що вони мають зникнути; або коли засудила директорку музею Голодомору Лесю Гасиджак за зовнішній вигляд.

«Детектор медіа» розповідає, як Мар’яна Безугла прийшла в політику та чи мають її гучні заяви справедливі підстави.

Мар’яна Безугла народилася 17 травня 1988 року в Києві. Навчалася за спеціальністю «Лікувальна справа» у Національному медичному університеті імені Богомольця, там же закінчила інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби». Потім стала випускницею Української військово-медичної академії за спеціалізацією «Загальна практика — сімейна медицина». Також на сайті партії «Слуга народу» вказано, що депутатка закінчила Міжнародну програму лідерства Державного департаменту США «Охорона здоров’я та маргіналізовані популяції» та має спеціалізацію «Організація і управління охороною здоров’я».

На фото: Мар’яна Безугла в студентські роки

До того, як стати депутаткою, Безугла була керівницею медичного напрямку Проєктного офісу реформ при Міністерстві оборони України та очолювала програму «Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил України». До 2019 року працювала старшою інспекторкою з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України.

У 2019 році, після парламентських виборів, Мар’яна Безугла була обрана народною депутаткою від «Слуги народу» по Оболонському округу №217 у Києві. Також отримала посаду заступниці голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голови підкомітету запровадження цінностей і стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості. Крім того, Безугла членкиня Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

на фото: Мар’яна Безугла з Володимиром Зеленським під час передвиборчої кампанії

Деталей особистого життя парламентарка зазвичай не оприлюднює, однак деякі медіа пишуть, що Безугла незаміжня та дітей не має. У її цьогорічній декларації членів родини також не вказано. Вона задекларувала 483,7 тис. гривень доходів за 2022 рік, 10 тис. доларів готівки та 147,5 тис. гривень на банківських рахунках. Також, згідно з декларацією, Мар’яна Безугла з 2019 року володіє квартирою в Києві площею 75,1 кв. метра та з 1 лютого 2022 року орендує квартиру площею 44,8 кв. метра.

Свої заяви Безугла робить здебільшого на фейсбуці, який вона веде з 2008 року. Інші соцмережі з’явилися вже під час російського повномасштабного вторгнення: телеграм-канал — 26 лютого 2022 року, а її інстаграму взагалі менш ніж місяць. Також депутатка анонсувала створення ютуб-каналу: «Обіцяла Youtube-канал у серпні, відкладається, але планую. Книжку пишу». І навіть поділилася назвами глав майбутньої книжки. Судячи з переліку, книжка буде про війну. І, зокрема, містить такі розділи: «Болонка Єрмака», «Ты за старшую», «Весільні дрончики», «Ненавчені в Бахмуті», «Труп перед Купʼянськом» і «Недопите в Балаклеї».

«Вагнергейт» та інші неприємності

Потрапляти в скандали Мар’яна Безугла почала ще на етапі передвиборчої агітації — громадянська мережа «Опора» повідомляла, що на її окрузі активісти роздавали футболки та кепки за підписку на акаунт Безуглої. Експерти «Опори» проінформували, що, згідно із законом України «Про вибори народних депутатів», такі дії є непрямим підкупом виборців, за що передбачена кримінальна відповідальність.

Крім того, жителі Оболоні, де розташований округ Безуглої, розповіли, що до роботи в наметах «Слуг народу» залучені студенти, серед яких є неповнолітні, а також людям дзвонять і пропонують 50 гривень за голос на виборах.

«Зе!-футболки», які роздавали за підписку 

 Повідомлення, яке приходило виборцю

Мар’яна Безугла всі звинувачення відкидала, мовляв, усе відбувається згідно з чинним законодавством. Але чітко відповісти на запитання журналістів щодо роботи неповнолітніх вона не змогла:

У нас працюють волонтери і все відбувається встановленим порядком відповідно до законодавства

— Всі повнолітні?

— Ви задаєте провокативне питання.

— Це звичайне питання. Так чи ні?

— Відповідно до законодавства. Яким чином можуть бути долучені волонтери, таким чином вони й долучаються.

Та все ж найкращий захист — це напад, тож Мар’яна Безугла вирішила звинуватити в підкупі виборців свою конкурентку від «Європейської солідарності» Людмилу Костенко. «Ми не будемо більше терпіти ці корупційні “брудні” схеми. Пора покласти цьому край. Ми звертаємося до правоохоронних органів, членів ЦВК, до Авакова і президента Володимира Зеленського: зверніть увагу на цю критичну ситуацію, яка склалася в нашому окрузі №217, яка є відображенням системного кримінального процесу», сказала Безугла.

Попри всі скандали (а може й завдяки їм) Мар’яні Безуглій усе ж вдалося перемогти, набравши 38,4% голосів. Уже як депутатку Безуглу почали критикувати за відсутність політичного досвіду та нечіткі відповіді на питання. Наприклад, вона не змогла відповісти на питання ведучої Наташі Влащенко, скільки країн входить у НАТО. «Я взагалі по ефіру і по нашій бесіді прошу не задавати конкретних питань, тому що ми говоримо про те, що безпосередньо відбувається. Коли я вам відповідаю на одне, на друге, третє — це є певні журналістські провокації. Давайте ми про це не будемо говорити», сказала Безугла та підтвердила, що вважає питання про кількість країн, що входять до альянсу, провокативним. Нагадаємо, депутатка — членкиня Постійної делегації в НАТО.

Критику та звинувачення в некомпетентності викликав виступ Безуглої на форумі «Україна 30. Платіжки», який відверто важко процитувати: «Ми маємо те, що маємо. І маємо це виправляти. Що щодо… в рамках нашого комітету й енергетичної безпеки, знову ж, вже було сказано щодо того, крім електрики і питання того, наскільки важко знайти баланс між імпортом і цінами для населення, але тим не менш, треба прямувати до власних потужностей. Це і питання приєднання, знову ж таки, до європейського простору. І це опрацьовується, сама ціль в тому, щоб у рамках енергетики як такої, тобто енергетичних питань, це і логістичний компонент, і різні категорії. З позиції національної безпеки це більш загальні речі, що я можу казати. Це надзвичайно важливо, щоб ми досягли його протягом найближчих років. І вивели це не тільки в економічну площину, а й зберегли політичний діапазон».

У червні 2020-го колега Безуглої по фракції Галина Третьякова сказала, що в сім’ях, які потребують матеріальної допомоги, народжуються діти «дуже низької якості». Проте сама Безугла, якій своїх скандалів вистачає, стала на захист однопартійниці та розповіла, що проти неї була вчинена інформаційна атака: «У Галини доволі висока підтримка у фракції. Тому що ця історія зачепила тим, що це є саме інформаційною атакою… І ми всі розуміємо і знаємо, наскільки важко вона працює і наскільки вона намагається, і при цьому робить… Думаю, що результати й зараз є, і будуть через два-три роки в рамках зміни цього всього напрямку — зробити соціальну політику нарешті предметною, пов’язаною з економічною ситуацією».

Попри закиди в некомпетентності, Мар’яна Безугла протягом усієї каденції отримує керівні посади в комітетах і комісіях. У 2021 році вона очолила тимчасову слідчу комісію (ТСК) Верховної Ради, яка розслідувала ймовірний зрив спецоперації української розвідки із затримання бойовиків угруповання Вагнера, які воювали проти України. Сутність цієї спецоперації полягала в тому, що бойовиків, які летіли з Мінська до Венесуели, планували затримати в Києві під час вимушеної посадки літака. Однак імовірний зрив спецоперації стався через відкладення її на тиждень або через витік інформації після доповіді в Офісі президента.

Голова ТСК Безугла казала, що це була не спецоперація, а «спеціальний захід» СБУ та ГУР, водночас сама СБУ заперечувала наявність операції як такої, назвавши цю інформацію фейком. Під час одного з брифінгів Мар’яна Безугла повідомила, що рішення щодо спецзаходу приймалося не на рівні президента й ТСК не має права його допитувати, оскільки він є недоторканою особою. У проміжному звіті ТСК не виявила доказів витоку або втручання Офісу президента в її перебіг, а спеціальний захід не вдався, тому що інформацію про неї, можливо, передали ФСБ самі найманці, яких намагалася виманити Україна. ТСК констатувала, що операцію справді відтермінували на тиждень, але хто саме віддав наказ про її відтермінування, кому та хто прийняв таке рішення, ТСК не встановило. А скандал навколо зірваної операції, який у медіа охрестили «Вагнергейтом», — узагалі російська дезінформаційна кампанія, яка (можливо), збіглася з невідомо чиїми політичними інтересами всередині самої України.

Якщо Безугла «допитати» Зеленського не змогла, то це вдалося Наталії Мосейчук під час інтерв’ю президент визнав підготовку операції та відмову від неї, зазначивши, що «це була ідея інших країн, точно не України, і Україну максимально затягували в це питання». Він додав, що коли вагнерівці були на території Білорусі, Зеленський подзвонив Лукашенку й особисто надав йому інформацію про вагнерівців. «Я був упевнений, що він передасть нам цих убивць», сказав Зеленський. Натомість Лукашенко віддав вагнерівців Росії — що зовсім не дивно в нинішніх реаліях, адже Білорусь проявила себе як поплічниця агресора під час вторгнення до України. При цьому жодної критики президента або голови Офісу президента Андрія Єрмака з боку Безуглої не було — всю провину за те, що вагнерівців не екстрадували в Україну, ТСК поклала на силові структури.

Не дивно, що саме Безугла очолювала ТСК щодо розслідування «плівок Суркова-Медведчука» серії телефонних розмов екснардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука з кремлівськими чиновниками та бойовиками окупованого Донбасу, що відбувалися протягом 2014–2017 років. Заступником Безуглої в ТСК був колега Медведчука, його однопартієць Нестор Шуфрич, якого зараз підозрюють у державній зраді.

Хоч Мар’яна Безугла і була в курсі проросійської діяльності Віктора Медведчука, ходити на етери його телеканалів або його поплічників вона не цуралася. Деякі з етерів закінчувалися образами та спробами піти Михайло Добкін, наприклад, у студії каналу «Наш» сказав Безуглій: «Вас я вижу в дурдоме». Також він говорив, що «в Комитет нацбезопасности понабирали кухарок. Может, они борщ хорошо варят…». Безугла хотіла залишити студію, проте ведучі її зупинили, мовляв, «никто на оскорбления не переходил».

Чи перестала Безугла ходити на «Наш» після образ? Ні. Хоча сам власник каналу Євген Мураєв говорив Мар’яні Безуглій: «Чтоб разобраться, надо включить мозги» та що в депутатки «много пафоса и глупости».

Не дуже вдало виступала Безугла і на «Прямому» наприклад, ведучий «Еха України» Андрій Сайчук обмежив виступ Безуглої та звинуватив її в тому, що вона забрала час в інших, потім не дав їй доповнити коментар. Із депутатки від «Слуги народу» сміялися та називали її критику «базаром».

«Реформаторка» та «наглядачка» за військовими

На початку літа 2022 року журналістка Яніна Соколова повідомила, що Марʼяна Безугла прибула в командний пункт на сході України, аби контролювати військові операції в Сіверськодонецьку. «Дає вказівки командуванню. Висловлює претензії, хто де і як має бути та в цілому координує дії військових як “людина згори”», — написала Соколова у фейсбуці.

Цю інформацію підтвердив і головред «Цензора.нет» Юрій Бутусов і додав, що Безугла «бере безпосередню участь у постановці бойових завдань командирам підрозділів. Для забезпечення її діяльності на цю ділянку направлені старші начальники, яких перемістили від їхніх безпосередніх обов’язків і направили разом із пані Безуглою, вірогідно, для підсилення своєю присутністю даної ділянки».

На фото: Мар’яна Безугла під Харковом

Ці заяви в інтерв’ю «LB.ua» Безугла назвала атакою, пов’язаною з «Європейською солідарністю» та п’ятим президентом Петром Порошенком. А ще пояснила, що робить на фронті: «Це комунікаційна функція, наглядова функція, цивільний і демократичний нагляд і контроль».

Вочевидь, цей «нагляд і контроль» не сподобався не лише журналістам, а й колишньому голові Луганської обласної військової адміністрації Сергію Гайдаю. Він в інтерв’ю «Громадському» назвав Безуглу «пані народний неадекват»: «Вона взагалі несповна розуму, тому що пропонувала, наприклад, мені депортувати 15 тисяч людей під обстрілами. Ця особа постійно лізла в якісь мапи, постійно намагалася керувати військовими. Вона хто — головнокомандувач? Вона постійно кричить, що “все пропало” і нічого не підготовлено до оборони. То в мене до неї запитання. Вона в якому комітеті? Оборони? Тоді питання до неї особисто і конкретно: скажи мені, будь ласка, пані народний неадекват, якого біса ти кажеш про те, що щось не підготовлено, якщо ти перебуваєш у комітеті, який якраз контролює оборону? Чому ж ти не підготувала? Ми, обласна адміністрація, не готуємо оборону — ми допомагаємо її готувати.

Вона приїхала в поліцейський відділок, із кимось листувалася, декілька дзвінків зробила, потім цей поліцейський відділок накрило повністю артилерією. Його зруйнувало. Слава Богу, що всі живі, тільки вона втекла за день до того».

Безугла встигла посваритись і з волонтерами — в серпні вона надіслала в Службу безпеки України звернення щодо перевірки цілої «мережі» начебто несправжніх волонтерів. «Є кілька десятків (чи скільки таких?) “волонтерів”(?) політиків, “лобістів”, “коронованих”, які можуть лобіювати певні компанії, політичні сили, розхитувати суспільство тощо. Деякі з них взагалі “професійні” з 2014 року», — написала вона.

На критику Безуглої відповіла засновниця медичного батальйону «Госпітальєри» та народна депутатка з фракції «Європейська солідарність» Яна Зінкевич: «Пані Безугла, якщо ви дійсно зареєстрували дану заяву проти волонтерів в СБУ, опублікуйте її, і тоді ми всі разом сходимо на одночасні допити... Коли представник влади використовує державний ресурс у політичній боротьбі, навантажуючи СБУ у воєнний час своїми вигадками, то це повна дурниця».

А почалося все з того, що Безугла побачила фото волонтерки, членкині Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України та голови ГО «Мрія дітей України» Дани Ярової у футболці за 11 тисяч гривень і назвала її «фейковим волонтером». Ярова відповіла, що в неї працює виробництво, яке шиє форму, що вона 25 років у бізнесі, тож вона може собі дозволити придбати таку футболку. За Ярову заступились інші громадські діячі та волонтери — власне, так Безугла і виявила «політизовану мережу».

Наробила галасу депутатка й законопроєктами. На початку 2023 року член фракції «Слуга народу» Федір Веніславський запропонував виключити Безуглу з Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки через те, що вона «16 лютого надала комітету неправдиву інформацію про попереднє узгодження нею з Головним управлінням розвідки Міноборони законопроєкту №4210 до другого читання». Цей законопроєкт передбачав призначення міністром оборони військового на період воєнного стану без його відставки зі служби. Веніславський додав, що перебування Безуглої у складі комітету становить загрозу національній безпеці.

Удруге Веніславський зробив таку заяву вже в листопаді, після дописів Безуглої про необхідність відставки Валерія Залужного через відсутність плану на 2024 рік. Причому ініціатором проєкту постанови про відкликання Безуглої з посади заступника керівника комітету «у зв’язку з незадовільною роботою на посаді» став її однопартієць Ігор Кривошеєв.

Секретар комітету з нацбезпеки, депутат фракції «Голос» Роман Костенко в інтерв’ю «Liga.net» заперечив слова Безуглої, що плану дій Генштабу немає, та додав, що ці документи представлені винятково на Ставці Верховного головнокомандувача: «Плани є однозначно. Я до них не залучений, але знаю в цілому, які є плани. Те, що їх не знають окремі депутатки, — це не означає, що плану немає. Я думаю, що його знає президент. Він же не каже, що плану немає, і Ставка про це не каже».

Депутатка від «ЄС» Ірина Фріз ініціювала розгляд питання щодо позбавлення Безуглої посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю, на що Безугла відповіла дописом «не чіпайте нашого Залужного! Європейська Солідарність». І от що цікаво: наприкінці року Зеленський звільнив Веніславського з посади представника президента в парламенті. А Безугла продовжує в комітеті свою плідну діяльність.

У грудні Безугла повідомила, що в Україні відбувається рекрутинг ЗСУ та зміни у проведенні мобілізації. Зокрема, пропонується прибрати строкову службу та перевести строковиків у мобілізаційний ресурс; ввести базову загальновійськову підготовку, тобто вишкіл до трьох місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років; прибрати категорію «обмежено придатний»  залишити тільки «придатні» та «непридатні» тощо. Проте найбільш гучною виявилася реакція не на сам законопроєкт, а на заяви Безуглої щодо мобілізації жінок:

«Хтось живе на паркеті і пристроїв своїх дружин на зарплати, а хтось отримує чергову паперову фігню-завдання на сході. Хтось не може виїхати з країни і підлягає мобілізації, а хтось шукає вже любовний інтерес в Європі. Рівність прав! Чи хтось злякався, що перевірять, як це 300 тис. воює, а +700 тис. отримує грошове забезпечення? Перевірять.

Я скажу більше, при запровадженні військового обліку жінок та мобілізації на небойові посади, ми отримуємо шанс відкриття кордонів для обох статей. Зважуйте». А в коментарях додала: «Наші квіточки не народжені для труднощів, хай то все мужики тягнуть, нашим квіточкам в Європі краще».

Пізніше Безугла зробила допис із роз’ясненням щодо мобілізації жінок: «Дивує цей хайп щодо мобілізації жінок. Яке всіх на “на фронт”??? Це максимум попрацювати бухгалтером, діловодом в ППД в/ч чи ТЦК у Львові за 20100 грн на місяць, або ж зібрати дрон в Полтаві, поки чоловіків з цих посад зможуть вивільнити в бойові підрозділи. Все. “На фронт” жінкам тільки і виключно добровільно, як зараз. Читайте і думайте».

Деякі ідеї Мар’яни Безуглої не перетворюються на законопроєкти, а лише обмежуються опитуваннями на фейсбуці. Нещодавно вона запропонувала позбавляти громадянства військовозобов’язаних осіб, які перебувають за кордоном, а їхні активи віддавати сім’ям загиблих захисників. Коментарі під такими дописами різні: від «повністю підтримую» до «читайте Конституцію».

Чимало опитувань із доволі провокативними питаннями потім з’являються в російських медіа й телеграм-каналах. Наприклад, Безугла запитувала, чи бажають її підписники народним депутатам смерті, чи бажають люди, щоб нардепи поточного скликання сиділи у вʼязниці чи щоб вони відбули на фронт тощо. Також вона опитувала підписників, на кого змінювати Залужного, якщо шукати йому заміну, та чи готові люди відмовитися від громадянства, щоб їх не мобілізували на тилові посади та на оборонні підприємства.

Опитування на фейсбук-сторінці Безуглої

Коли ці дописи депутатки поширюють російські пропагандисти, вона каже, що це не шкодить Україні, а показує наявність демократії в країні: «Якщо у нас є така правда, ми не можемо це приховувати, в цьому різниця з радянщиною і московією. Ми хочемо змін, а вони — ні, вони хочуть закривати на це очі та брехати, що цього нема. Вони роблять ідолів в погонах і приховують всі проблеми. Ми — демократія, вони — автократичні невігласи. У нас не буде своїх герасімових».

Безугла проти Залужного

Протягом листопада-грудня 2023 року стрічка депутатки як ніколи рясніла дописами про Валерія Залужного. Ось лише деякі з них:

Дивіться, Залужний — це не ЗСУ, це жива людина, призначений Президентом військовий, який керує ЗСУ: від того, як наступати й оборонятись, до того, як готуватись, проводити ротації, як працюють ТЦК СП, чи звільняти Остащенко, Зубанича і т.д. Вся махіна ЗСУ підпорядковується Головкому + НГУ та інші придані підрозділи… Деякі опозиційні колеги, блогери, «попливши» в рожевих мріях, що на рейтингу ЗСУ і «клеєння» до Залужного кудись та якось проїдуть, свідомо роблять це і свідомо роблять ідола, щоб потім просто використати… Маю промовчати, коли це інтенсифікується? Ми виграли війну? Валерію Федоровичу, обережно, «міни»!

Головнокомандувач ЗС України, як завжди загадково мовчазний, але вдень і вночі до мене приходять його помічники (!!!) полковники ЗСУ (!) захистити честь шефа бути відповідальним (?) Кожного дня. Та ідіть вже. Ділом займіться. Полковники все-таки.

Є час у людини дичину помічників своїх лайкати. Спідтишка як псів спускати на голову підкомітету у Парламенті. На дівчину. Культура. Гетьман. А скільки сьогодні росіяни проведуть атак, скільки спуститься з неба ланцетів і скільки журналів обліку журналів буде оформлено? Скільки мобілізованих переживуть сьогодні, захищаючи нас від пекла росії попри пекло кадрового совка, в якому опинилися?

— Цікаво, яка думка у Арестовича і Машовця, які свого часу в ОП рекомендували Залужного на призначення?

— Дивіться, немає ні бджоляра, ні гетьмана, ні генерала. Часи татків нації пройшли. Ніхто не заведе за ручку до перемоги. Тільки самі. Змінюйся, або програй. Бідолашні, жалкую, що розбила ваші патерналіські рожеві окуляри.

— І що у Вас залишилось, Валерію Федоровичу? Замовні статті в The Economist через Фіалу, Мусаєву, Дробовича, Давидюка і тд? Скільки їх вже? Це по-генеральські — мовчати в Україні і викидати іноземцям оце на світ? Може, Вам є що сказати прямо? Не мені, українцям. Хоч в якійсь предметній комунікації… Це все Зеленський? Це Вас, бідного, пресують? Це варте ще однієї статті в The Economist? Мене хвилюють не Ваші рейтинги, а наші військові шанси.

— Я подала звернення в Служба безпеки України на колаборанта Сергія Ківалова, який прекрасно почуває себе на посаді Президента Національного університету «Одеська юридична академія» з 1998 і сміє стояти поруч з нашими військовими… І тут уже в процесі дізнаюсь, що Залужний пише в нього дисертацію:( Сказала в особистій комунікації, що це нонсенс.

— Валерій Федорович знову у Facebook. Ви блогер? Ну реально, як «ображенка», на колишнього реагує. Війна все-таки. Генерал…

— Не вгамуюсь, поки будуть відправляти на розмінування собою наших героїв. Треба конструктив. А не фейсбук-генерали.

За інформацією журналістів ВВС, «інформаційна атака» Безуглої на Залужного відбулася на фоні чуток про нібито конфлікт між Офісом президента і вищим військовим командуванням, який лише поглибився після публікації статті Валерія Залужного у британському виданні «The Economist».

«Тоді політики та експерти серйозно обговорювали можливість відставки Залужного, а прямий заклик до цього від Безуглої багато хто міг сприйняти як певний сигнал чи “промацування” з Банкової, — пише ВВС. — (...) Заяви Безуглої не засудили найвищі керівники держави, проте це зробили багато депутатів від “Слуги народу”».

Сама Безугла в розмові з журналістами ВВС заперечила, що робила свої заяви в інтересах Зеленського. «Можна сказати, що мене “прорвало”. Це не через всі ці теорії, що я начебто “тестую реакцію суспільства”. Я сама генерую собі тези. Звісно, я в комунікації зі своєю командою, але часто мені доводиться наполягати щодо певних моментів. Бо так вийшло, що з нардепів ніхто так глибоко не занурювався в те, що відбувається в ЗСУ», — пояснила депутатка.

Фото: фейсбук-сторінка Мар’яни Безуглої, громадянська мережа «Опора»

 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Теги:
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Vitalii
15:08 / 28.12.2023
Шкода що замість емоджі показує ??
Vitalii
15:07 / 28.12.2023
Бур'яна тупа ???? і те як вона гуглиться зараз - це те на що заслуговує вона, її батьки та її виборці З іншої сторони вона є членом команди Яжнетряпки Боневтікопарта що тільки підтверджує всю його недолугість та некомпетентність
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду