![ЗСУ будуть використовувати дрони зі штучним інтелектом](/doc/images/news/32861/i75_ArticleImage_32861.webp)
ЗСУ будуть використовувати дрони зі штучним інтелектом
![ЗСУ будуть використовувати дрони зі штучним інтелектом](/doc/images/news/32861/ArticleImage_32861.webp)
![ЗСУ будуть використовувати дрони зі штучним інтелектом ЗСУ будуть використовувати дрони зі штучним інтелектом](/doc/images/news/32861/i75_ArticleImage_32861.webp)
Міністерство оборони України допустило до експлуатації дрон зі штучним інтелектом Saker Scout, повідомила пресслужба відомства.
«Програмне забезпечення SAKER, побудоване на алгоритмах штучного інтелекту, допоможе нашим військам ефективніше бити ворога, — зазначено у повідомленні. — Система за допомогою просунутої оптики самостійно розпізнає і фіксує координати техніки ворога, навіть замаскованої, негайно передаючи інформацію в командний пункт для прийняття відповідного рішення. Це нівелює ризики "людської помилки", оскільки око оператора не завжди здатне вловити усі нюанси».
До комплексу входять флагманський дрон-розвідник та кілька дронів-камікадзе типу FPV, які корегуються в тому числі за допомогою флагманського дрона.
Дальність польоту — до 10 км. Saker Scout може оснащуватися інфрачервоною оптикою для роботи вночі, може використовувати інерціальну систему наведення, що значно підвищує його стійкість до засобів РЕБ.
Дрон інтегрується до всіх наявних у ЗСУ систем ситуаційної обізнаності, в тому числі у систему «Дельта».
Нагадаємо, наприкінці серпня у Міноборони презентували дрон «Великий бендерик», який був допущений до експлуатації у квітні цього року.
Фото: Міноборони України / телеграм