На «Громадському радіо» стартує програма, присвячена запобіганню дискримінації
На «Громадському радіо» стартує програма, присвячена запобіганню дискримінації
У червні на «Громадському радіо» та в етері кількох регіональних радіостанцій стартує «Програма #5488», у межах якої висвітлюватимуть різноманітні форми дискримінації прав у суспільстві. Про це сьогодні, 10 травня, під час пресконференції команди проєкту повідомив автор ідеї, шеф-редактор Євген Лесной.
Назва проєкту невипадкова: саме такий номер має законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на зміни адміністративної та кримінальної відповідальності за різні форми дискримінації.
За словами шеф-редактора, радіопрограма має дві мети: сприяти розгляду законопроєкту та навчально-просвітницьку, адже в суспільстві часто немає розуміння, чому та чи інша група осіб вимагає забезпечення їхніх прав.
У межах проєкту планують створити 20 програм тривалістю до 15 хвилин, кожна з яких буде присвячена певним формам дискримінації, та 20 програм, побудованих на діалогах ведучих і фахівців. Вестимуть етери Марта Мольфар та Яна Дзиґа.
«Мене надзвичайно порадувало рішення Українського культурного фонду підтримати таку програму. Наша країна воює з абсолютно нелюдським ворогом, ми усі цінуємо подвиг наших героїв і героїнь, завдяки яким і працюємо зараз. Проте ми знаємо, що війна, на жаль, може відкочувати суспільство до первісних уявлень, і посилюються негативні процеси.
Ми воюємо не лише за наш дім, але й за те, щоб "скрєпний" сусід не мав у ньому жодного голосу і щоб ці "скрєпи" не були живі в нашому суспільстві», — сказала Яна Дзиґа.
Серед анонсованих тем — захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають у державних закладах, права людей з інвалідністю, ейджизм, права ЛГБТКІА, дискримінація за політичними поглядами, мовою.
За словами редакторки програми Олени Холоденко, про дискримінацію потрібно говорити в умовах триваючої війни, щоб підтримувати суспільство.
«Після Революції Гідності багато дискримінаційних моментів загострилося, а ще більше вони стали помітні з 2014 року, а ще більше загострилися з початком великої війни 24 лютого 2022 року. Ми маємо підтримувати і розвивати діалог щодо цих тем», — зазначила вона.
«Програма #5488» виходитиме в етері «Громадського радіо», на «Суспільному», в етері регіональної радіостанції «Західний полюс». Інші регіональні радіостанції зможуть її брати для своїх етерів з платформи Media Change Ukraine. Також програма транслюватиметься на ютуб-каналі ЛеСТБ та онлайн-сторінці проєкту.
Чи сприятиме запровадження сексуальної освіти у школах поширенню толерантних форм поведінки та гендерної рівності, читайте у публікації MediaSapiens «(Не)делікатне питання. Чому сексуальна освіта є запорукою безпеки дитини».
Фото: @LeSTB2022 / YouTube