МЗС запустило для іноземців інформаційну платформу про війну в Україні
МЗС запустило для іноземців інформаційну платформу про війну в Україні
Міністерство закордонних справ України 2 березня запустило інформаційну платформу для іноземної аудиторії про війну в Україні — War.Ukraine.
«Цей сайт де-факто є живою документацією війни, що розгортається на очах усього світу, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. — Коли ми зрештою виграємо цю війну, це стане ретельно зібраним архівом російських злочинів, звірств і варварства, а головне – героїзму та єдності українського народу».
Головна мета war.ukraine.ua – надати перевірену інформацію про ситуацію в Україні, конкретні способи підтримки України, а також показати людський вимір опору. На платформі доступна інформація:
- чому Росія вторглась в Україну;
- що зараз відбувається в Україні — останні оновлення з офіційних джерел;
- як допомогти українцям — корисні посилання та інструкції, як зробити пожертвування на користь Збройних Сил України, вступити до Іноземного легіону територіальної оборони України, надати гуманітарну допомогу чи організувати протест проти війни в центрі Європи
- реальні обличчя українського опору — цей розділ присвячений українцям, які чинять безпрецедентний опір російським окупантам. Кожен українець чи українка, що відстоює свободу, спільні цінності та безпеку всього континенту, заслуговує на те, щоб про нього чи неї дізнався світ.
Сайт створений на платформі ukraine.ua, яка раніше представляла світу Україну.
- Читайте також: Як світ відкрив для себе Зеленського і офігів. Добірка мемів
Нагадаємо, у січні 2021 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба представив цифровий портал про сучасну Україну для іноземних аудиторій – Ukraine.ua.
Зранку 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі. Росія атакувала кордон у п'яти областях і з Криму. Президент Володимир Зеленський у відеозвернення до українців у зв’язку з початком Росією війни оголосив про введення воєнного стану. Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. Українців закликають не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ. Водночас компанія Reface просить українців надсилати їм супутникові знімки або ж контакти людей, які мають до них доступ, щоби на основі світлин розробити алгоритм, який зможе швидко виявляти місця розташування ворожих військ.
Фото: скриншот