Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні запустили чатбот для допомоги переселенцям
Міністерство цифрової трансформації та Corezoid запустили в Telegram та Viber для переселенців, військових та територіальної оборони чатбот «Турботник», за допомогою якого можна знайти тимчасову домівку або необхідні речі в Центрах надання адміністративних послуг.
ЦНАПи в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Волинській та Львівській областях переформатувалися в пункти допомоги переселенцям, військовослужбовцям та територіальній обороні.
«Чатбот допоможе отримати тимчасову домівку або необхідні речі у ЦНАПах, які працюють як пункти турботи», — йдеться в повідомленні.
Як запустити чатбот?
- у Telegram: перейти за посиланням @turbotnyk_bot;
- у Viber: скопіювати і вставити у браузері лінк tinyurl.com/turbotnyk.
Як це працює?
- виберіть потрібну область та населений пункт (перелік постійно розширюється);
- вкажіть, яка саме підтримка необхідна;
- иелефонуйте 24/7 координатору;
- домовтеся та отримайте потрібну допомогу.
Яку допомогу можна отримати?
- тимчасову домівку;
- речі першої необхідності:
- спальники, каремати, матраци, ковдри, постільну білизну, рушники;
- воду, бакалію, солодощі, консерви, цукор, хліб та олію;
- ліки та амуніцію;
- туалетний папір та інші засоби гігієни;
- одяг і взуття;
- дитячі іграшки та харчування.
Раніше кіберполіція запустила чат-бот у телеграмі «Народний месник» (@ukraine_avanger_bot), за допомогою якого можна повідомляти про мітки, які окупанти лишають на дорогах. Служба безпеки України також створила чат-бота в телеграмі «STOP Russian War» (@stop_russian_war_bot), за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських диверсійно-розвідувальних груп, військ та техніки РФ.
Інститут когнітивного моделювання разом з Кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії та фахівцями проєкту «Друг» запустили телеграм-бот першої психологічної допомоги — «Друг. Перша допомога» (@friend_first_aid_bot). Пізніше Інститут когнітивного моделювання, Міністерство охорони здоров’я та Офіс президента України запустили цілодобову платформу психологічної допомоги — «Розкажи мені». В Україні з’явилася мапа за допомогою якої можна відстежити, яка аптека і в якому місті наразі працює.
Зранку 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі. Росія атакувала кордон у п'яти областях і з Криму. Президент Володимир Зеленський у відеозвернення до українців у зв’язку з початком Росією війни оголосив про введення воєнного стану. Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. Українців закликають не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ. Водночас компанія Reface просить українців надсилати їм супутникові знімки або ж контакти людей, які мають до них доступ, щоби на основі світлин розробити алгоритм, який зможе швидко виявляти місця розташування ворожих військ.
Фото: Мінцифри