В Україні запустили сайт про допомогу для вразливих верств населення

В Україні запустили сайт про допомогу для вразливих верств населення

17:47,
20 Вересня 2022
2551

В Україні запустили сайт про допомогу для вразливих верств населення

17:47,
20 Вересня 2022
2551
В Україні запустили сайт про допомогу для вразливих верств населення
В Україні запустили сайт про допомогу для вразливих верств населення
Вебресурс зокрема орієнтований на літніх людей та осіб з інвалідністю.

Розпочав роботу сайт «Допомога», де можна знайти інформацію про можливості отримання гуманітарної допомоги, перетин кордону, порядок набуття статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) тощо. Про це йдеться в пресрелізі Програми розвитку ООН.

Запуск цього вебресурсу підтримали ПРООН в Україні та Європейський Союз. Він орієнтований на біженців, внутрішньо переміщених осіб та інших українців. Тут людям старшого віку та інвалідам дають поради щодо роботи та освіти, психологічної підтримки під час війни тощо.

Генеральна секретарка ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Вікторія Назаренко сподівається, що сайт «Допомога» буде корисним для того, щоб зорієнтуватися щодо можливостей підтримки під час війни. «Відсутність інформації в доступному форматі, неможливість самостійно долучитися до евакуаційних маршрутів, непристосованість укриттів та притулків для тимчасового проживання – все це лише поглиблювало й без того сильну розгубленість серед людей з інвалідністю та людей старшого віку», – відзначила пані Назаренко. 

Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне переконаний, що в умовах війни цифрові технології мають допомагати вразливим верствам населення. «З початком повномасштабного вторгнення люди з інвалідністю та люди старшого віку опинилися у стані страшенної невизначеності, – сказав пан Куне. – Цей вебресурс стане для них міцною опорою в ці нелегкі часи та допоможе поновити віру в краще майбутнє».

Виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані відзначила, що настав час для розроблення інклюзивного плану з відновлення та відбудови України. 

Розробку сайту реалізували ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», ГО «Про.УД | Універсальний дизайн» та ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». Кошти на його розробку та підтримку надав Європейський Союз у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Нагадаємо, у квітні Міністерство закордонних справ України спільно з Інститутом когнітивного моделювання та командою Romanuke запустили сайт «UAhelp», на якому зібрали для українців, які через війну планують або вже виїхати до Польщі, інформацію про виїзд, документи, безкоштовну допомогу тощо. Також сворено телеграм-бот UAHelpBot.

Фото – сайт «Інформатор»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду