Moderna заявляє про 100% ефективності своєї вакцини при запобіганні важкому перебігу коронавірусу
Moderna заявляє про 100% ефективності своєї вакцини при запобіганні важкому перебігу коронавірусу
Американська фармкомпанія Moderna оголосила остаточні результати третьої фази випробувань своєї вакцини. Вони довели її ефективність на 94,1%. повідомляє Reuters.
Як запевняють в Moderna, їхня вакцина запобігає тяжкому перебігу хвороби на 100%, а жодних серйозних побічних ефектів виявлено не було.
За даними випробувань, із 30 тисяч учасників коронавірусом заразилися 196 людей. Серед них 185 отримали плацебо і лише 11 — вакцину. 30 хворих мали тяжкий перебіг хвороби, але всі вони були з групи, яка отримала плацебо. Один учасник випробувань помер, він теж отримав не вакцину, а плацебо.
Виробник відмітив, що ефективність вакцини однакова для різних вікових, етнічних та гендерних груп.
«Ми вважаємо, що маємо дуже ефективну вакцину. Тепер у нас на руках є дані, що підтверджують це. Ми розраховуємо зіграти значну роль у завершенні цієї пандемії», — сказав головний лікар Moderna Тал Закс.
Фармкомпанія вже подала заявки на екстрену реєстрацію своєї вакцини до регуляторів США та ЄС. Там очікують, що отримають дозвіл на використання до кінця року, і встигнуть виготовити близько 20 мільйонів доз.
Нагадаємо, 16 листопада Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5% на третьому, останньому, етапі випробовувань.
Представники компанії Moderna заявили, що їх вакцина може зберігатися в звичайному домашньому або медичному холодильнику до 30 днів, зберігаючи всі свої властивості.
Раніше компанія Moderna заявляла, що її вакцина показала свою ефективність при боротьбі з коронавірусом у людей старшого віку. Після щеплення у них виробляються необхідні антитіла, а щодо побічних наслідків, то вони не відрізняються від щеплення від грипу.
Сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Серед них - вакцини компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson, а також кілька китайських вакцин. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.
При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.
Фото: Unsplash