AstraZeneca заявляє, що її вакцина безпечна для людей старшого віку

AstraZeneca заявляє, що її вакцина безпечна для людей старшого віку

16:11,
20 Листопада 2020
1893

AstraZeneca заявляє, що її вакцина безпечна для людей старшого віку

16:11,
20 Листопада 2020
1893
AstraZeneca заявляє, що її вакцина безпечна для людей старшого віку
AstraZeneca заявляє, що її вакцина безпечна для людей старшого віку
Автори:
У випробуваннях вакцини взяли участь 240 добровольців, старше 70 років.

Вакцина від компанії AstraZeneca безпечна для  для літніх людей (віком від 70 років). Про це свідчать результати другої фази клінічних випробувань вакцини AZD1222. Про це повідомляє Reuters з посиланням на статтю в The Lancet з результатами дослідження.

Як повідомляють вчені, у другій фазі дослідження взяли участь 560 здорових добровольців, з яких 160 були віком від 18 до 55 років, 160 — від 56 до 69 років, 240 — 70 років і старші. 

Добровольці отримали дві дози вакцини або плацебо, і серйозних побічних ефектів виявлено не було. При цьому AZD1222 викликала імунну реакцію в людей старшого віку на тому ж рівні, що й в молодих учасників випробування. Лише у деяких спостерігалося запаморочення або почервоніння шкіри в місці уколу.

Дослідники заявляють, що третя фаза випробувань вже почалася, її результати очікують до Різдва.

Фармкомпанія AstraZeneca стала однією з перших компаній, які заявили про успіх масштабних випробувань вакцини від COVID-19. Особливо йдеться про дослідження вакцини для людей старшого віку. Через це Єврокомісія вже уклала договір про придбання 300 млн доз майбутньої вакцини. Ще 30 млн доз законтрактувала Великобританія.

У вересні компанія була змушена призупинити випробування вакцини через хворобу одного з волонтерів, які брали участь у випробуваннях. Однак після незалежної перевірки випробування відновилися.

Крім того, AstraZeneca завершує розробку ліків від коронавірусу на основі антитіл, які запобігатимуть зараженню. Препарат уже відправили на фінальну стадію клінічних випробувань.

Нагадаємо, американська фармкомпанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5% на третьому, останньому, етапі випробовувань.

Сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Серед них - вакцини компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson, а також кілька китайських вакцин. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.

При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.

Фото: Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду