Велика Британія планує вже найближчим часом сертифікувати вакцину Pfizer

Велика Британія планує вже найближчим часом сертифікувати вакцину Pfizer

11:23,
30 Листопада 2020
1604

Велика Британія планує вже найближчим часом сертифікувати вакцину Pfizer

11:23,
30 Листопада 2020
1604
Велика Британія планує вже найближчим часом сертифікувати вакцину Pfizer
Велика Британія планує вже найближчим часом сертифікувати вакцину Pfizer
Автори:
Першими на черзі на вакцинацію будуть мешканці геріатричних центрів та їхній персонал, після них — люди, старше 80 років і медпрацівники.

Велика Британія може стати першою раїною в Західній Європі, де сертифікували вакцину від коронавірусу. Регулятори збираються схвалити розробку компаній Pfizer та BioNTech вже найближчим часом Як повідомляє Financial Times, поставки планують розпочати через кілька годин після сертифікації. 

Препарат мало схвалити Європейське медичне агентство, оскільки до 31 грудня Британія має підкорятися спільним правилам Євросоюзу.

Проте Агентство з регулювання лікарських засобів країни має право надавати тимчасовий дозвіл з огляду на екстрені обставини. У такий самий спосіб планують сертифікувати й вакцину від AstraZeneca.

За даними FT, першими на черзі на вакцинацію будуть мешканці геріатричних центрів та їхній персонал, після них — люди, старше 80 років і медпрацівники.

Разом з тим видання The Guardian повідомляє, що поставки вакцини стануть серйозним логістичним викликом, адже вакцину дози необхідно транспортувати за температури -70 градусів і зберігати в лікарні не більше п’яти днів. 

Сьогодні в країні зафіксовано понад 1,6 млн випадків зараження, з них 58 тисяч хворих померли. Британія займає сьоме місце у списку країн за поширенням коронавірусу.

Нагадаємо, німецька компанія BioNTech і американська Pfizer подали заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу в Управління за санітарним наглядом США (FDA). У випадку, якщо FDA схвалить заявку у встановлені терміни, то перші поставки BNT162b2 в США почнуться вже у 2020 році. 

Фармакологічна компанія Pfizer відзвітувала про попередні результати третього етапу випробувань вакцини від коронавірусу. Згідно з даними дослідження, в учасників випробувань, які отримали вакцину, COVID-19 траплявся на 90% рідше, ніж у тих, кому давали плацебо.

Це перша вакцина, ефективність якої була доведена під час клінічних випробувань.

Крім того, сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.

При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.

Фото: Pixabay

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду