Хакерам вдалося отримати доступ до даних про вакцину від Pfizer і BioNTech
Хакерам вдалося отримати доступ до даних про вакцину від Pfizer і BioNTech
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) стало жертвою хакерської атаки. Зловмисники отримали доступ до деяких документів про вакцину від коронавірусу, створену Pfizer і BioNTech. Про це йдеться в заяві BioNTech.
За даними компанії, йдеться про документи на реєстрацію вакцини. Поки невідомо, чи отримали хакери доступ до персональних даних учасників випробувань вакцини. EMA пообіцяло провести розслідування того, що сталося.
Яка хакерське угруповання здійснило атаку, в компанії не повідомлять.
Pfizer і BioNTech 1 грудня подали заявку в EMA на використання вакцини в Євросоюзі. Кібератака на EMA відбулася за день до того, як агентство повинно було повідомити Європарламенту про хід розгляду заявки.
Нагадаємо, Велика Британія першою у світі схвалила вакцину Pfizer і почала масову вакцинацію населення від коронавірусу. Першою людиною, яка отримала вакцину від COVID-19 не під час клінічних випробувань, а в рамках масової програми імунізації населення стала 90-річна британка Маргарет Кінан.
В кінці листопада німецька компанія BioNTech і американська Pfizer подали заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу в Управління за санітарним наглядом США (FDA). У випадку, якщо FDA схвалить заявку у встановлені терміни, то перші поставки BNT162b2 в США почнуться вже у 2020 році.
Фармакологічна компанія Pfizer відзвітувала про попередні результати третього етапу випробувань вакцини від коронавірусу. Згідно з даними дослідження, в учасників випробувань, які отримали вакцину, COVID-19 траплявся на 90% рідше, ніж у тих, кому давали плацебо.
Це перша вакцина, ефективність якої була доведена під час клінічних випробувань.
Крім того, сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.
При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.
Фото: Pixabay