В Україні з'явиться рейтинг «шкідливих» блогерів, які поширюють фейки про COVID-19
В Україні з'явиться рейтинг «шкідливих» блогерів, які поширюють фейки про COVID-19
Засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз запропонувала створити рейтинг блогерів, які можуть давати шкідливі поради щодо лікування та охорони здоров'я. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook та попросила поділитися інформацією.
Експертка шукає блогерів з великою аудиторією, які дають поради з недоказової медицини та заперечують існування коронавірусу.
«Є ідея створити рейтинг шкідливих блогерів. Для початку тих, які заперечують COVID-19. Закликають не носити маски, лікуватися настоями з кори молодого дуба і так далі і тому подібне», – розповіла Оксана Мороз.
Як повідомила Оксана Мороз в коментарі MediaSapiens, поштовхом до створення такого рейтингу стало засилля фейкової інформації про пандемію.
«Вже минуло багато місяців від початку пандемії, а фейків і шкідливої інформації всеодно багато. Якщо спочатку це було зрозуміло, адже ніхто не знав нічого про це хворобу, то тепер з'явилась перевірена інформація. Однак не зважаючи на це, деякі блогери і далі поширюють фейки, які можуть бути не лише небезпечними, але й смертельними», - стверджує експертка.
У планах Оксани Мороз - розробити методологію визначення «шкідливих» блогерів, яку потім можна буде транслювати на інші сфери. Це стратегічна ціль проєкту. Тактична ціль - попередити людей про небезпечний контент.
Ключовими для проєкту будуть соцмережі Facebook та Instagram. В майбутньому планують охопити YouTube. Наголос планується робити на блогерах, що працюють на українську аудиторію.
За підрахунками Оксани Мороз, перший рейтинг буде готовий на середину листопада.
Нагадаємо, 54% українських користувачів Facebook публікують фейки та маніпуляції. Такими є результати дослідження рівня інформаційної гігієни українців у Facebook, яке у серпні 2020 року провела ініціатива «Як не стати овочем».
Фото: Facebook