TikTok фінансує позов користувачів, які оскаржують заборону застосунку у штаті Монтана
TikTok фінансує позов користувачів, які оскаржують заборону застосунку у штаті Монтана
Речниця TikTok Джоді Сет визнала, що компанія оплачує позов, поданий користувачами платформи, котрі оскаржують заборону застосунку в американському штаті Монтана. Про це повідомив «Медіамейкер», посилаючись на The New York Times.
Після того, як користувачі оскаржили в суді заборону застосунку «Tікток» на рівні штату, сама компанія повідомила, що ще не вирішила, чи варто їй теж звертатися до суду. Проте за кілька днів зробила це.
Платформа понад місяць уникала відповіді на питання про свою дотичність до судового позову, поданого американцями, перш ніж відповіла The New York Times.
Речниця TikTok Джоді Сет повідомила, що багато авторів як приватно, так і публічно висловлюють серйозне занепокоєння щодо потенційного впливу закону штату Монтана на їхні засоби для існування, тому TikTok підтримує їх у боротьбі за їхні конституційні права. Компанія заявила, що зв’язалася з цими авторами та повідомила, що якщо вони хочуть боротися із забороною, TikTok допоможе подати та оплатити позов.
Водночас Джоді Сет зазначила, що їм безпосередньо компанія не платить.
Аргументи авторів можуть бути сильнішими, ніж скарга TikTok, бо вони можуть покликатися на особистий інтерес до Першої поправки до Конституції щодо оскарження законодавчого рішення у Монтані. Отже, ймовірно, юристи платформи вважають позови від користувачів ефективнішими, прокоментував почесний професор юридичної етики Школи права Нью-Йоркського університету Стівен Гіллерс.
Тим часом провідна адвокатка авторів Амбіка Кумар заявила, що той факт, що TikTok оплачує позов, не має значення для юридичної суті справи.
Нагадаємо, Монтана стала першим штатом США, який заборонив застосунок «Tікток». Губернатор Грег Джанфорте підписав законопроєкт минулого місяця. Закон забороняє з 2024 року магазинам мобільних застосунків пропонувати платформу користувачам, а також забороняє використовувати всі програми соцмереж, які збирають і надають особисту інформацію іноземним супротивникам на державних пристроях.
Фото: Getty Images