Україномовний ютуб стає популярнішим — дослідження Google
За даними дослідження компанії Google, в Україні стрімко зростає кількість ютуб-каналів. Зокрема, каналів, в яких понад 100 тисяч підписників стало більше на 35%, а каналів з мільйоном підписників і більше — на 45%. Під час карантину українці стали більше дивитися у ютубі освітній контент — відео з фізики, математики, хімії тощо. Такі відеоролики у грудні 2020 року українці дивилися більше, ніж за рік до цього. В середньому українці дивляться відео на ютубі понад 55 хвилин щодня.
«Значно зросла зацікавленість глядачів у локальному туристичному контенті — відео про походи і рафтинг зросли у переглядах більше ніж на 80%. Одним з найцікавіших трендів в українському YouTube під час пандемії став контент присвячений рибництву — час перегляду відповідних відео зріс на понад 50% у грудні 2020 року порівняно з груднем 2019 року», — зазначили у листі компанії.
Також повідомляється, що три місяці поспіль понад мільярд користувачів з усього світу споживали контент українських ютуберів. За даними дослідження, українські автори ведуть свої канали не лише українською та російською, а й англійською, іспанською, хінді та арабською.
Google відзначає кілька популярних ютуб-каналів від українських авторів іноземними мовами:
- Іспаномовний канал Hola Amigos, на який підписалися 5,7 млн підписників;
- Арабськомовний Diana Series із 1,4 млн підписників;
- Англомовний канал Ridddle, на який підписалися 3,78 млн підписників.
«Також популярності набуває унікальний авторський контент. Наприклад, в’язання гачком від канала Crochet.ElenaRugalStudio (730 тис підписників) або канал спідкубера Cubastic (650 тис підписників) англійською мовою», — додають у Google.
Раніше MediaSapiens повідомляв, що за період з початку 2020 року до початку 2021 року до соцмереж приєдналося 7 млн українців. За даними дослідження компанії Kantar-Україна, протягом лютого українці активно користувалися послугами різних інтернет-магазинів та маркетплйсів. Йдеться про сайти Prom.ua, Comfy.ua та Hotline.ua. Також популярним у лютому став сайт Novaposhta.ua. Однак незмінними лідерами все ж залишилися три сайти: Google, Youtube, Facebook.
Фото: Flickr.com