Чому в YouTube складно просувати україномовний контент – пояснює фахівець

Чому в YouTube складно просувати україномовний контент – пояснює фахівець

13:17,
29 Квітня 2020
8941

Чому в YouTube складно просувати україномовний контент – пояснює фахівець

13:17,
29 Квітня 2020
8941
Чому в YouTube складно просувати україномовний контент – пояснює фахівець
Чому в YouTube складно просувати україномовний контент – пояснює фахівець
Платформа YouTube досі «не розуміє» українську мову у відео, через що такий контент складніше просувати на платформі, каже YouTube-фахівець Кирило Євсєєв.

Відеоплатформа YouTube компанії Google досі не «навчилася» розпізнавати українську мову у відео, хоча інші мови алгоритми цієї платформи аналізують добре. Цим компанія сама себе страхує від підозрілого контенту, але україномовний контент від такої політики компанії тільки страждає. Про це у коментарі MediaSapiens каже Кирило Євсєєв, сертифікований спеціаліст із YouTube, який займається розвитком ютуб-каналів.

Всі завантажені на YouTube відео автоматично розпізнаються алгоритмами: система аналізує контент, наприклад, на наявність слів, які можуть підпасти під заборону (мова ворожнечі, насилля, тощо). Ролики українською мовою складніше просувати, такі відео рідше потрапляють у список рекомендацій, пояснює він:

«Приміром, коли ви вантажите ролик російською, ваш голос чітко чути, немає стороннього шуму (як на інтерв’ю), то YouTube все прекрасно «розуміє», на відміну від ролика українською. До роликів, які не можуть розшифрувати, сама ж платформа ставиться гірше: є більше шансів на потрапляння відео у число підозрілих. Таким чином платформа перестраховує сама себе: «Раптом ви там говорите про щось заборонене, а ми не можемо зрозуміти?». Тому про «всяк випадок» вважають, що такому контенту краще отримати менше рекомендацій. Виходить замкнене коло».

Хороші можливості для розпізнавання української мови є в Google Translate – популярному сервісі онлайн-перекладу, який належить тій самій компанії. Якщо раніше гугл-перекладач просто «розумів» і міг перекладати на українську та навпаки, то влітку 2019-го компанія додала українську й у функцію миттєвого перекладу за допомогою камери.

Розробники кажуть, що це особливо корисна функція під час подорожей, коли мову співрозмовника програма може розпізнати автоматично «на слух». Тому є всі можливості, щоб адаптувати наявні алгоритми й на платформі відео, вважає пан Євсєєв.

«Алгоритми розпізнавання мови платформи по своїй суті ті самі, що й у гугл-перекладачі. У гугл-перекладачі з українською мовою все прекрасно, а в YouTube такого і близько немає. Компанії варто просто інтегрувати вже наявні технології й зробити так, як працюють іншими мовами. Та, на жаль, Google не вважає Україну пріоритетною країною. Тому ми бачимо, що компанія прекрасно ставиться до російської мови і дуже погано – до української», - каже він.

Крім того, додає пан Євсєєв, у Google досі немає повноцінного офісу в Україні, але натомість у Москві діє велике представництво компанії. На його думку, компанія має якомога швидше переглянути свою політику щодо української мови, що дасть додаткове «зелене світло» для розвитку такого контенту на YouTube.

MediaSapiens також розбирався, які зміни запровадила YouTube з початком пандемії коронавірусу та як це вплинуло на авторів ютуб-каналів.

Фото: espreso.tv

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Петро
11:55 / 05.05.2020
Хто розробляє
Юрій
15:25 / 29.04.2020
Чому досі наша влада не звернулася до компаній YOUTUBE та GOOGLE з цього приводу? ЦЕ жахлива ситуація, особливо з точки зору використання цих платформ дітьми! Не потрібно ніяких алгоритмів аналізу - це вони нехай розробляють, якщо бажать контролювати контент, просто за замовчуванням автор ставить відмітку про мову свого контенту, а я, як користувач, роблю вибір у себе на пристрої - якою мовою контент я бажаю переглянути... дуже просто!
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду